منو
 کاربر Online
386 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  چهارشنبه 03 اسفند 1390 [15:27 ]
  System tray چیست و چه کاربردی دارد؟
 

به ناحیه سمت راست (task bar ) یعنی همانجایی که ساعت ویندوز در آن قسمت قرار دارد system tray می گویند. در این قسمت علاوه بر ساعت سیستم آیکن هایی از برنامه ها وجود دارد .(بطور مثال yahoo messenger ) این برنامه ها هر چقدر در این ناحیه بیشتر باشد باعث می شود سرعت کامپیوتر هنگام روشن شدن خیلی کند شود. برای پاک کردن برنامه های مزاحم در این ناحیه باید دقت کرد .چون برنامه های سیستمی و درایورهای صوتی و گرافیکی مثل علامت بلندگو و آرم کارت گرافیک هم در این ناحیه هستند .برای پاک کردن از منوی start منوی run را باز کرده و عبارتmsconfig را در آن تایپ کنید .پنجره ای با نام system configuratio utility باز می شود که در آن تب startup را فعال نمایید . حالا لیستی از برنامه هایی که در موقع روشن شدن ویندوز بالا می آیند در جلوی شماست . هر برنامهای را که نخواستید هنگام روشن شدن بالا بیاید و باعث کندی شود را با برداشتن تیک غیرفعال کنید . خیلی مراقب باشید زیرا اگر برنامه ای را که به سیستم عامل ویندوز مربوط استژ اشتباها پاک کنید ویندوز دچار خرابی می شود.

در ویندوز اکس پی در همین قسمت گزینه ای به نام hide all microsoft services وجود دارد که اگر آن را بزنید برنامه هایی را که به ویندوز مربوط است را مخفی می کند و لیستی را به شما میدهد که در آن خبری از فایل های سیستم نیست و راحت و با اطمینان تر می توان بقیه برنامه ها را از لیست خارج کرد.

  امتیاز: 0.00