منو
 صفحه های تصادفی
یک هلیکوپتر کاغذی بسازید
اپی تروپ
رشته خاک شناسی
بهداشت پیری یا کهولت
مدین
عملکرد شهرها
مفرد
زمعه بن قیس
امام هادی علیه السلام و نجات فرزند یکی از یاران
ضرورت مشاوره تحصیلی
 کاربر Online
1442 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 27 دی 1390 [18:02 ]
  مشكلات ناشي از تغذيه ناسالم در نوجوانان
 

مشكلات ناشي از تغذيه ناسالم در نوجوانان

1 ـ لاغري
كه بيش‌تر ناشي از تصور غلط نوجوانان از تناسب اندام است و به دنبال آن بعضي اقدام به رژيم سخت و خودسرانه مي‌كنند كه سلامت آينده آنان را به خطر مي‌اندازد.

2 ـ چاقي
اغلب در اثر كمي‌تحركی و فعاليت بدني، استفاده مداوم از تلويزيون و رايانه و نيز رژيم‌هاي غلط غذايي و مصرف زياد تنقلات، نوشابه‌ها و غيره است.

3 ـ كم‌خوني
ناشي از فقرآهن كه يكي از مشكلات شايع تغذيه‌اي به ويژه در دختران در اين سنين است كه بر رشد جسمي‌، ذهني و سيستم ايمني آنها اثر سوء ‌دارد. كم‌خوني در اين دوران در اثر افزايش نياز (به دليل رشد)، استفاده از رژيم‌هاي غذايي فقر غذايي، آلودگي‌هاي انگلي و آلودگي‌هاي محيطي (مانند ذرات ريز سرب معلق در هوا) به وجود مي‌آيد.

4 ـ بي‌اشتهايي يا پرخوري
منجر به سوء تغذيه مي‌شود و نياز به اصلاح رفتار خواهد داشت. در كنار آن مشاوره تغذيه‌اي ضروري است.

5 ـ جوش صورت
مشكل 80% نوجوانان است که بيشتر تحت تاثير عوامل هورموني، استرس و ژنتيك رخ مي‌دهد. استفاده از مواد غذايي مانند مغزها در بروز آن تاثير زيادي ندارند. مطالعات نشان داده است كه ارتباطي قوي بين دريافت غذا و بروز آكنه وجود ندارد. اما ارتباط آن با كمبود دريافت مواد مغذي مانند ويتامين E و روي شناخته شده است.

  امتیاز: 0.00