منو
 کاربر Online
1207 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 26 دی 1390 [09:57 ]
  تغییر احساسات در مدتی کوتاه
 

تغییر احساسات در مدتی کوتاه

توانایی در تغییر تـصورات ذهنی یکی از مهمترین عوامل شخصیتی افراد به شمار می رود.
راههای زیادی وجود دارند که به واسطه ی آنها می توانید احساسات خود را تغییر دهید.

1- ریلکس باشید
باید یاد بگیرید که زمانی آرامش خود را حفظ کنید که بیشترین فشار بر روی شما وارد می شود. زمانیکه این کار را انجام دهید آنوقت به این نتیجه می رسید که بسیاری از ناراحتی و عصبانیتی را که احساس می کنید تنها زاییده ی خیال خودتان بوده.
ماهیچه های بدنتان را از فشار آزاد کنید، و تمرکز ذهنی تان را به آن سمتی هدایت کنید که دوست دارید برود و این کار را تا زمانی که به عادت جدید نرسیده اید، ادامه دهید.

2- لبخند بزنید
لبخند زندن شادی و نشاط بی شائبه ای را در شما ایجاد می کند. همین حالا خودتان را وادار کنید که برای مدت زمان 30 ثانیه بخندید. لبخند زدن قدرت عجیبی دارد. حتی زمانی که استرس بیش از اندازه ای را احساس می کنید، اگر این توانایی را داشته باشید که لبخند بزنید، بدن شما فشار و تنشی را که در خود احساس می کند به بیرون می ریزد.

3- قدردان باشید
به اطراف خود نگاهی بیندازید و از هر چیزی که در اطرافتان می بینید تشکر و قدردانی کنید.

4- الگوی فکری خود را تغییر دهید
باید سیستم ذهنی خود را متوقف کرده و مسیر حرکت آنرا به طور کلی تغییر دهید. با انجام کاری کاملاً متفاوت با آنچه در حال حاضر در حال انجام آن هستید شروع کنید.

5- موقعیت خارجی خود بهبود دهید
می توانید حال و هوای خود را با گوش دادن به چند آهنگ مورد علاقه تغییر دهید. همچنین می توانید چند صفحه از کتاب مورد علاقه تان رابخوانید .

6- مهار فیزیکی بدن
به این منظور راست می ایستید، چشم هایتان را می بندید و خودتان را در آماده باش کامل فرض می کنید. در چنین حالتی فرض می کنید که بسیار قدرتمند هستید و اعتماد به نفس بالایی دارید. می ایستید، نفس عمیقی می کشید، و قدرت را به درون خود وارد می کنید.

7- از موقعیت های جدید استقبال کنید
به طرز فکر خود نسبت به کار و زندگی اعتقاد داشته باشید. این احساس را در خود پرورش دهید که تصمیماتتان در زندگی درست هستند.
به هرحال همیشه تعداد راه حل ها از تعداد مشکلات بیشتر هستند.

8- تجربیات و خاطرات مثبتتان را به یاد آورید
افکار منفی به راحتی می توانند بر شما غلبه کنند.
این کار به شما کمک می کند تا بتوانید سهم مثبت و موفق وجودتان را پیدا کنید. این شخصیت مثبت همیشه در وجود شما هست، اما فقط گاهی حضور آنرا فراموش میکنید و آن هم زمانی است که در گردابی از افکار منفی غوطه ور خواهید شد. به جای اینکه همواره افکار منفی را در خود پرورش دهید، بر روی افکار مثبت خود تمرکز کنید. این امر می تواند تغییر بزرگی در زندگی شما ایجاد کند.

  امتیاز: 0.00