منو
 کاربر Online
1139 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 11 دی 1390 [13:14 ]
  رسم مدار بیضی
 

با سلام
من از دانش آموزان پژوهش سرای دانش آموزی رازی یک شهر ری هستم. گروه نجوم ما در طی دو جلسه در حیاط پژوهش سرا مدار حرکت زمین به دور خورشید را که یک مدار بیضی شکل است رسم کرد. هدف از رسم این شکل تقویت مفاهیم آموزشی به صورتی پایدارتر برای سایر دانش آموزان است. این مفاهیم عبارتند از:
قانون اول کپلر
در این قانون کپلر می گوید: مدار همه سیارات به دور خورشید مداری بیضی شکل است و خورشید همواره در یکی از کانونهای آن قرار دارد. دیدن این شکل به راحتی توصیف این قانون است.
قانون دوم کپلر می گوید: سیارات در زمانهای مساوی مساحتهای مساوی را به دور خورشید جاروب می کنند. در این شکل با رنگ بخشهایی از بیضی که دارای مساحتهای تقریبا مساوی هستند، نسبت ارتفاع مثلث به سطح قاعده آن نشان داده می شود و در نهایت مشخص می شود که در چه زمانهایی زمین سریعتر به دور خورشید می گردد و در چه زمانهایی زمین آهسته تر به دور خورشید می گردد.
در نیم کره شمالی، هنگامی که زمین به خورشید نزدیکتر است یا در حضیض می باشد (انقلاب زمستانی)، زمین سریعتر به دور خورشید می گردد و هنگامی که زمین در دورترین فاصله از خورشید قرار دارد یا در اوج است (انقلاب تابستانی)، زمین کندتر به دور خورشید می گردد.
گزارشگر: سارا باقری
اعضای گروه: مهشید تاجی- مبینا احسانی- فائزه صالحی- طاهره مغانلو- الهام حکیمی- معصومه فنایی نژاد
تصویر

  امتیاز: 0.00