منو
 کاربر Online
1799 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 09 دی 1390 [13:38 ]
  تناسب اندام با ورزش
 

تناسب اندام با ورزش

فعال بودن از نظر بدنی فواید دور از انتظاری را برای شما به ارمغان می‌آورد (البته یک هیکل متناسب و یک صورت‌حساب خالی از هزینه‌های بهداشتی هم خیلی بد نیست).

1- تمرین، قدرت فکری را افزایش می‌دهد.
ورزش، نه تنها برای بهبود وضعیت بدنی شما مفید است، بلکه به عملکرد ذهنی شما نیز کمک می‌کند. تمرین سطح انرژی را افزایش می‌دهد و سروتونین را در مغز زیاد می‌کند که به بهبود عملکرد ذهنی منجر می‌شود.

2- تحرک استرس را نابود می‌کند.
به همان اندازه که ممکن است فکر کردن به تمرین، استرس را از شما دور کند، عملی کردن آن هم برای رفع اضطراب موثر است. ورزش پاسخی آرامش‌بخش ایجاد می‌کند که به عنوان یک گیجی مثبت از آن یاد می‌شود. ورزش همچنین به بهبود خلق و خوی شما کمک و از شما در مقابل افسردگی دفاع می‌کند.

3- تمرین به شما نیرو می‌دهد.
هنگامی که آندروفین در طول تمرین در جریان خون شما افزایش پیدا می‌کند، شما احساس نیرومندی بیشتری در بقیه روز دارید. هنگامی که شما قدرت و استقامت خود را افزایش می‌دهید، انجام وظایف روزانه مانند بالارفتن از پله‌ها، ایستادن در صف و... آسان‌تر می‌شود. تمرین همچنین به شما کمک می‌کند در طول روز احساس پرانرژی بودن داشته باشید. خستگی جسمی که شما پس از ورزش احساس می‌کنید، مشابه خستگی هر روزه شما نیست. هر بار که بدن شما با تمرین تطبیق پیدا می‌کند، شما انرژی بیشتری را نسبت به دفعه‌های قبل احساس خواهید کرد.

4- تمرین به دور کردن بیماری کمک می‌نماید.
تحقیقات نشان داده که تمرین می‌تواند به پیشگیری یا آهسته کردن ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی، فشار خون بالا، کلسترول بالا، دیابت نوع۲، آرتریت، پوکی استخوان و کاهش توده عضلانی کمک کند. ورزش همچنین عضلات و مفاصل را قوی‌تر می‌کند و شانس ابتلا به برخی از دردها و مشکلات را کاهش می‌دهد. تمرین می‌تواند حتی عملکرد سیستم ایمنی را ارتقا دهد.

5- کاهش وزن مهم‌ترین هدف نیست.
کاهش وزن، دلیل بسیاری از افراد برای شروع ورزش کردن است، اما مطمئنا تنها فایده یک برنامه تمرینی نیست. اگرچه شما هدف کاهش وزن را در شروع یک برنامه تمرینی دارید اما نباید تنها هدف شما باشد، برای احساس بهتر و انرژی بیشتر و استرس کمتر تلاش کنید هدف کاهش وزن و افزایش تمرین باید بخشی از زندگی شما شود.

  امتیاز: 0.00