منو
 کاربر Online
1404 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  سه شنبه 06 دی 1390 [11:21 ]
  آینه های جیمز وب آزمایشات مربوط به شرایط سرد را با موفقیت پشت سر گذاشت
 

آخرین آینه از 21 آینه تلسکوپ فضایی جیمز وب آزمایشات مربوط به شرایط بسیار سرد را با موفقیت پشت سر گذاشته و برای عملکردهای فضایی تایید شدند. این گام بزرگی در توسعه نسل بعدی تلسکوپهای فضایی است.
همه آینه های مهم برای تلسکوپ وب باید تحت آزمایش های سرمایشی (برودتی) قرار گیرند تا از این موضوع که تاب مقاومت در شرایط سخت و دماهای فوق العاده پایین که از ملزومات عملکرد در فضا ست، اطمینان حاصل شود. برای رسیدن به این هدف، آینه ها در مرکز آزمایش اشعه X و سرمایشی در مرکز پروازهای فضایی مارشال تا دمای 387- در جه فارنهایت یا 233- سانتی گراد سرد شدند.
در زمان استفاده واقعی آینه ها، برای جلوگیری از تداخل اثر گرمایی خود و رصدهای فروسرخی که از اعماق فضا به دست می آید، بایستی تا چنین دماهای پایینی سرد شوند.
مهندسان JWST پیش بینی می کنند در چنین سرمای شدیدی آینه ها تغییر شکل خواهند داد. آزمایشات ثابت کرد که آینه ها به شکلی در می آیند که هنوز دقیقا کار مورد نظر را انجام می دهند.
طبق برنامه ریزی های انجام شده، JWST در سال 2018 پرتاب خواهد شد. این تلسکوپ به بررسی همه جانبه آنچه در گذشته اتفاق افتاده از نخستین تابش های درخشان پس از BIG BANG (انفجار بزرگ) تا شکل گیری منظومه های خورشیدی که احتمالا توانایی پشتیبانی از حیات بر روی سیاره های زمین مانند را دارند، می پردازد.
منبع خبر: universetodayتصویر

  امتیاز: 0.00