منو
 کاربر Online
616 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  جمعه 18 آذر 1390 [12:03 ]
  آشنایی با شغل های مربوط به فیزیک
 

آشنایی با شغل های مربوط به فیزیک

فیزیک رشته ای به لحاظ فکری دشوار است و به سال های زیادی تحصیل در فراتر از سطح دبیرستان نیاز دارد . کسانی که به این رشته جلب می شوند معمولاً به ریاضیات علاقه منددند و قابلیت مجسم کردن مفاهیم مجردی چون نیروهای گرانشی، مغناطیسی و هسته ای را دارند .

دانش آموز علاقمند به فیزیک در مقطع راهنمایی و دبیرستان ، باید با فراگیری درس های ریاضی چون جبر و هندسه ، و حداقل یک دوره درس شیمی ، خود را برای کلاس های فیزیک مقدماتی آماده سازد . علوم کامپیوتری نیز موضوع پایه ای مهمی در آماده شدن برای فراگیری فیزیک است در برخی کشورها و نظام های تحصیلی آنها ، خود فیزیک را تا سال های آخر دبیرستان آموزش نمی دهند .

دانشجویان رشتۀ فیزیک پس از ورود به دانشگاه ،آموزش ریاضی ، شیمی و رایانه را ادامه می دهند ، و علاوه بر آن درس هایی در زمینۀ آمار و فیزیک پایه نیز دارند . در سال های بالاتر ، علم فیزیک به دانشجو امکان کشف دنیای مکانیک کوانتومی ، شیمی فیزیک ، فیزیک پلاسما و مطالعۀ رشته های تخصصی چون بیو فیزیک ، ژئو فیزیک و اختر فیزیک را می دهد .

گذراندن دورۀ چهار سالۀ فیزیک ، همراه با آموزش معلمی ، به فارغ التحصیل رشتۀ فیزیک این امکان را می دهد تا در سطح راهنمایی و دبیرستان تدریس کند . اما کسب درجۀ کارشناسی تنها شروع آموزش لازم برای کار در یکی از شاخه های متعدد فیزیک است.

برنامه های کارشناسی ارشد در رشته های مختلف ، از فیزیک هسته ای گرفته تا کیهان شناسی وجود دارند معمولاً دانشجویان کارشناسی ارشد این رشته ها هدفی فراتر از این دوره ، یعنی به دست آوردن درجۀ دکتری را دارند .
بسیاری از صنایع ، مخصوصاً برای طراحی و آزمون دستگاه ها و روش های جدید ، فیزیکدانان را استخدام می کنند . برای آشنایی با برخی از نقش های مهم فیزیکدانان می توان از طراحی شبکه های مخابراتی ، راهنمایی اکتشاف نفت ، هدایت ماهواره ها و نقش مهم آنان در مهار کردن انرژی خورشیدی و هسته ای برای تولید نیرو نام برد .

  امتیاز: 0.00