منو
 صفحه های تصادفی
اقسام مرکب تام
دلالت لفظ بر معنی
تاریخچه دندانپزشکی
دایرة البروج
پاس «فوتبال»
جنایات سفیانی در کوفه
اثر هال
ذرات رسوبی آواری
افتخار فرشتگان به شناخت امام علی علیه السلام
اینار هرتزپرونگ
 کاربر Online
341 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  جمعه 18 آذر 1390 [12:03 ]
  آشنایی با شغل های مربوط به فیزیک
 

آشنایی با شغل های مربوط به فیزیک

فیزیک رشته ای به لحاظ فکری دشوار است و به سال های زیادی تحصیل در فراتر از سطح دبیرستان نیاز دارد . کسانی که به این رشته جلب می شوند معمولاً به ریاضیات علاقه منددند و قابلیت مجسم کردن مفاهیم مجردی چون نیروهای گرانشی، مغناطیسی و هسته ای را دارند .

دانش آموز علاقمند به فیزیک در مقطع راهنمایی و دبیرستان ، باید با فراگیری درس های ریاضی چون جبر و هندسه ، و حداقل یک دوره درس شیمی ، خود را برای کلاس های فیزیک مقدماتی آماده سازد . علوم کامپیوتری نیز موضوع پایه ای مهمی در آماده شدن برای فراگیری فیزیک است در برخی کشورها و نظام های تحصیلی آنها ، خود فیزیک را تا سال های آخر دبیرستان آموزش نمی دهند .

دانشجویان رشتۀ فیزیک پس از ورود به دانشگاه ،آموزش ریاضی ، شیمی و رایانه را ادامه می دهند ، و علاوه بر آن درس هایی در زمینۀ آمار و فیزیک پایه نیز دارند . در سال های بالاتر ، علم فیزیک به دانشجو امکان کشف دنیای مکانیک کوانتومی ، شیمی فیزیک ، فیزیک پلاسما و مطالعۀ رشته های تخصصی چون بیو فیزیک ، ژئو فیزیک و اختر فیزیک را می دهد .

گذراندن دورۀ چهار سالۀ فیزیک ، همراه با آموزش معلمی ، به فارغ التحصیل رشتۀ فیزیک این امکان را می دهد تا در سطح راهنمایی و دبیرستان تدریس کند . اما کسب درجۀ کارشناسی تنها شروع آموزش لازم برای کار در یکی از شاخه های متعدد فیزیک است.

برنامه های کارشناسی ارشد در رشته های مختلف ، از فیزیک هسته ای گرفته تا کیهان شناسی وجود دارند معمولاً دانشجویان کارشناسی ارشد این رشته ها هدفی فراتر از این دوره ، یعنی به دست آوردن درجۀ دکتری را دارند .
بسیاری از صنایع ، مخصوصاً برای طراحی و آزمون دستگاه ها و روش های جدید ، فیزیکدانان را استخدام می کنند . برای آشنایی با برخی از نقش های مهم فیزیکدانان می توان از طراحی شبکه های مخابراتی ، راهنمایی اکتشاف نفت ، هدایت ماهواره ها و نقش مهم آنان در مهار کردن انرژی خورشیدی و هسته ای برای تولید نیرو نام برد .

  امتیاز: 0.00