منو
 صفحه های تصادفی
لاف زن مردابی
مکلف بودن جنیان
اثبات قضیه دزارگ در فضا
گویش های ایرانی در زمان معاصر
nasal septum deviated
اعتقاد و جانبازی مریدان به مرشدان
اولین مرد ایمان آورنده به رسول خدا
هجرت امام سجاد علیه السلام به خارج از مدینه
ترک عادت سیگار
موش صحرایی
 کاربر Online
1579 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 22 آبان 1390 [12:58 ]
  ورزشهای مخصوص مغز و فواید آنها
 

ورزشهای مخصوص مغز و فواید آنها

تحقیقات جدید نشان می دهد که ورزش مغز به طور منظم به میزان قابل توجهی احتمال ابتلا به بیماری های مربوط به زوال عقل، مثل آلزایمر را کاهش می دهد.

شواهد زیادی نشان می دهد که فعالیت های تقریحی تحریک کننده ذهن خطر بیماری های مربوط به زوال عقل را کاهش داده و با بالا رفتن سن، به حفظ توانایی شناختی کمک می کند.

محققان به بررسی فعایت های تفریحی افراد سالخورده طی بیست سال، پرداختند.
محققان متوجه شدند که افرادیکه بیشتر به فعالیت هایی مثل مطالعه، بازی شطرنج و نواختن آلات موسیقی مبادرت می کردند، کمتر به بیماری های زوال عقل مبتلا می شدند.

این تحقیق نشان داد که یک فعایت در هفته، تا %۷ احتمال بروز زوال عقل را کاهش می دهد. این کاهش خطر ابتلا به بیماری های زوال عقل، برای آنها که در فعایت های بیشتری در هفته شرکت می کردند، تا %۶۳ افزایش یافت.
چالش های ذهنی، سلول های مغزی را سالم نگه داشته و آنها کمتر در معرض بیماری و تخریب قرار می گیرند.

فعالیت های تحریک کننده ذهن به ارتقاء اندوخته شناخت کمک می کند، بنابراین برای جایگزین کردن سلول های از بین رفته، سلول های مغزی بیشتری وجود دارد.

افراد سالمند با بالا رفتن سن بیشتر در معرض این گونه بیماری ها قرار می گیرند اما برخی عقیده دارند که این چالش ها باید در سنین پایینتر برای مغز فراهم شود.
یادتان باشد چالش های مغزی به هیچکس صدمه نمی زند.

  امتیاز: 0.00