منو
 کاربر Online
1176 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  چهارشنبه 18 آبان 1390 [14:06 ]
  نوجوانان را از تحرک ، ورزش و نشاط باز ندارید
 

محدود کردن نوجوانان از تحرک ، ورزش و نشاط فاجعه آمیز است

ورزش منظم به نوجوانان چاق کمک می کند چیزی بیش از وزن اضافی خود را از دست دهند. آنان با ورزش و تحرک کافی از پیدایش مشکلات اسکلتی – عضلانی جلوگیری کرده و همچنین با بهبود سلامت عروق به کاهش احتمال بیماری قلبی کمک می کنند.

محققان می گویند ورزش مرتب یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که می توان برای کاهش این خطرات انجام داد.
به گفته محققان ۹۰ دقیقه ورزش سه بار در هفته حداقل ورزشی است که نوجوانان باید برای کاهش احتمال بیماری قلبی عروقی و عضلانی – اسکلاتی انجام دهند.

مشکل اصلی نوجوانان چاق عدم توجه وانگیزه است.این گروه به حمایت و تشویق نیاز دارند تا تحت یک برنامه ورزشی مناسب وزن اضافی را از دست بدهند.

محققان علوم پزشکی می گویند اکثر نوجوانان از ورزش و نیازهای تغذیه ای خود غفلت می کنند.

یک نوجوان در طی دوران نوجوانی از هر زمان دیگری از زندگی (غیر از زمان نوزادی) رشد سریع تری دارد. در سنین نوجوانی وی نیاز به انبوهی از ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین به کالری روزانه نیاز دارد که در غذاها یافت می شود، اما اغلب نوجوانان میزان کافی از این مواد غذایی حیاتی دریافت نمی کنند.

همچنین اغلب نوجوانان دچار کمبود کلسیم هستند، زیرا زمانی که به نوجوانی می رسند میزان مصرف شیر را کاهش می دهند. تقریبا نیمی از توده استخوانی در طی نوجوانی تشکیل می شود و مصرف کم کلسیم در این زمان ممکن است بعدها منجر به پوکی استخوان شود.

نکته قابل توجه این است که فقط ۲۰ درصد دبیرستانی ها احتمالاً پنج وعده یا بیشتر میوه و سبزیجات در روز مصرف می کنند و یا سه لیوان شیر در روز می نوشند.

همچنین دختران نوجوان آهن کافی دریافت نمی کنند و ممکن است رژیم غذایی متنوعی نداشته باشند و یا غذاهای غنی از آهن مانند گوشت قرمز به اندازه کافی مصرف نکنند که در این صورت مبتلا به کم خونی می شوند.

به این دلایل مشخص می شود که بر عهده والدین است که یک رژیم غذایی مناسب برای نوجوانان شان تهیه کنند. رژیمی که حداقل پنج نوبت در روز میوه و سبزیجات و سه لیوان یا ۲۵۰ سی سی شیر در آن وجود داشته باشد.

  امتیاز: 0.00