منو
 کاربر Online
414 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 09 مهر 1390 [05:41 ]
  برطرف کردن خستگی و کبودی چشم
 

برطرف کردن خستگی و کبودی چشم

با کمپرس های آب سرد، چشم های تان را مرطوب کنید، سپس این کمپرس ها را روی چشم تان قرار دهید. به جای استفاده از کمپرس آب سرد می‌توانید حلقه هایی از یک خیار خنک را روی چشم تان بگذارید، اثرش مانند همان کمپرس خواهد بود. خیار خواص جادویی ندارد و تأثیرش احتمالاً به خاطر همان رطوبت عادی است که توسط حلقه های خیار به سطح چشم منتقل می‌شود .
روش دیگر، که معمول تر است، قرار دادن تکه های یخ درون یک پارچۀ سفید و تمیز، بر روی چشم است.

برای برطرف کردن خستگی، از رطوبت بهره ببرید.
بعد از برداشتن کمپرس ها، چشم های تان را خوب خشک کنید سپس یک کرم مرطوب کننده دور چشم های تان بمالید. اگر کرم مخصوص ضد کبودی دارید، حالا وقتش است که از آن استفاده کنید !

برای رفع گودی زیر چشم ها، ماساژشان دهید.
اگر چشم های تان متورم هستند، خیلی آرام اطراف چشم را با نوک انگشت اشاره ماساژ دهید. از گوشۀ داخلی چشم ماساژ را شروع کرده و به سمت خارج ادامه دهید. سپس با اعمال فشارهای بسیار ملایم در نقطه نقطۀ اطراف چشم، این ناحیه را بسیار آرام صاف و هموار کنید.
و همچنین زمانی که می‌خواهید بخوابید یا استراحت کنید زیاد آب بنوشید و تغذیه ای سبک، با میزان اندک از فرآورده های حیوانی و چرب اما سرشار از میوه، سبزیجات و غلات کامل برای خود انتخاب کنید.

  امتیاز: 0.00