منو
 صفحه های تصادفی
ویژگیهای فقیه جامع الشرایط
دعای پیامبر در حق مؤمنان آخرالزمان
همراه و همگام باپیامبر در قیامت
پیامبر اکرم و معرفی و سفارش اهل بیت به مردم
آیفون
خوارزمشاهیان
اسکورزالیت
درس اصول متالوژیکی ریخته گری
سکوت امام سجاد علیه السلام در ماه رمضان
سؤالات ابرش کلبی
 کاربر Online
600 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 01 مهر 1390 [20:40 ]
  روزانه چه مقدار پنیر بخوریم؟
 

روزانه چه مقدار پنیر بخوریم؟

خوردن زیاد پنیر خطر ابتلا به سرطان مثانه را تشدید می‌کنند.

افرادی که روزانه بیش از 53 گرم پنیر می‌خورند خطر ابتلا به سرطان مثانه بیش از 50 درصد افزایش پیدا می‌کند. 53 گرم پنیر تقریبا به اندازه یک تکه کوچک شکلات است.

پژوهشگران همچنین گفته اند که در خوردن کمتر از این مقدار پنیر در روز هیچ خطری برای سلامت مثانه ندارد.


سرطان مثانه دومین سرطان شایع دستگاه ادراری است که از کل سرطان‌های موجود، حدود هفت درصد از سرطان‌های مردان و همچنین دو درصد از سرطان‌های زنان را تشکیل می‌دهد. همچنین 65 سالگی سن متوسط ابتلا به این نوع سرطان است.

یکی دیگر از علل ایجاد کننده سرطان مثانه استفاده از داروهایی مانند سیکلوفسفامید و شیرین کننده‌های مصنوعی است. عفونت و سنگ مثانه نیز خطر بدخیمی مثانه را افزایش می‌دهند.

شایع‌ترین علائم سرطان مثانه وجود خون در ادرار است که در اکثر موارد دیده می‌شود. همچنین درد مشترک در پهلو و درد استخوانی از سایر علایم این بیماری است.

متخصصان می‌گویند چربی‌های اشباع شده مثل گوشت و لبنیات احتمال بروز این سرطان را تشدید کرده اما در عوض چربی‌های سالم مثل روغن زیتون نقش حفاظت کننده در برابر این بیماری دارند.

  امتیاز: 0.00