منو
 صفحه های تصادفی
کارشناس امور حمل و نقل
جمعیت گیاهی
غاز دریایی شمال
اثر قطرات باران
تفاوت ادیان
آموزش و پرورش از دیدگاه مانهایم
راهنمایی امام جواد علیه السلام برای جلوگیری از زلزله
تداوم و زمان در تدوین
شورش سالار الدوله
اوضاع اجتماعی عهد صفوی
 کاربر Online
1949 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 24 شهریور 1390 [13:12 ]
  علت دندان درد
 

علت دندان درد

محفظه ای که عروق و اعصاب دندان در آن واقع شده، یک محیط بسته و استریل است که به بیرون از بدن راهی ندارد و فقط از طریق نوک ریشه با بدن در ارتباط است . حال به علت پوسیدگی یا هر علت دیگری این محفظه ی بسته آلوده به میکروب شود باعث ایجاد التهاب در این ناحیه شده و چون این محفظه بسته میباشد و افزایش حجم ناشی از ایجاد التهاب را با افزایش فشار داخلی دندان پاسخ میدهد به این صورت که فشار داخلی این حفره به صورت وحشتناکی افزایش پیدا میکند و این امر باعث ایجاد فشار شدید به پایانه های عصبی که در این محفطه واقع هستند شده و ایجاد دندان درد شدید میکند .

و تا این فشار هست ما دندان درد را خواهیم داشت . مسکن هایی مانند ایبو بروفن و یا مفنامیک اسید که از دسته داروهای ضد التهابی هست معمولا با کاهش التهاب داخل این محفطه و متعاقب آن کاهش فشار داخلی موجب کاهش دندان درد میشوند.

چرا دندان درد در شبها بیشتر است؟
شبها با توجه به حالت دراز کشی که هستیم فشار کل ناحیه سر افزایش پیدا میکند . در حالت ایستاده یک فشاری در رگها وجود دارد و وقتی که دراز میکشیم فشار رگها مقداری افزایش پیدا میکند همین امر باعث میشود که عروقی هم که در ناحیه محفطه وجود دارد فشار شان افزایش پیدا کرده و دندان درد هم به همان نسبت افزایش پیدا کند .
برای همین هست که بیماری که دندان درد دارد شبها بلند میشود و هی برای خودش قدم میزند تا صبح بشه .... چون تا بخوابه درد تشدید میشه و وقتی قدم میزنه چون سرپا هست دردش کاهش پیدا میکنه .

  امتیاز: 0.00