منو
 کاربر Online
820 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  پنج شنبه 24 شهریور 1390 [07:05 ]
  انرژی در دنیای امروز
 

انرژی در دنیای امروز

پبیش‌تر انرژی مورد نیاز دنیای صنعتی از طریق سوختن سوخت‌های فسیلی نظیر زغال سنگ ، نفت و گاز تأمین می‌شود. این سوخت‌ها در طی میلیون‌ها سال تشکیل شده‌اند و امکان تجدید آن‌ها وجود ندارد.

اگر با آهنگ فعلی به مصرف این سوخت‌ها ادامه دهیم به زودی تمام می‌شوند. همچنین ، سوزاندن این سوخت‌ها در مقیاس بزرگ ، موجب افزایش آلودگی و در نتیجه در دراز مدت ، موجب تخریب جوّ زمین می‌شود.

برای پرهیز از این مشکلات لازم است به دنبال منابع انرژی جایگزینی باشیم که تجدیدپذیر باشند ، این انرژی‌ها شامل انرژی خورشیدی ، انرژی باد ، انرژی برق آبی ، انرژی کِشندی (جزر و مدی) ، انرژی گرمازمینی و بیومَس (‌مانند چوب) هستند.

خورشید منبع انرژی اصلی ماست. گیاهان و درختان می‌توانند این انرژی را ذخیره کنند. بعضی حیوانات با خوردن گیاهان ، انرژی بدست می‌آورند. گیاهان ، درختان و حیوانات ممکن است پس از مردن به سوخت‌های فسیلی تبدیل شوند. بخشی از انرژی خورشیدی ، هوای زمین را به حرکت وامی‌دارد و باعث بادها و موج‌های دریا می‌شود.

انرژی هسته‌ای یک منبع انرژی است که مزایای زیادی دارد ولی زیان‌هایی نیز به همراه دارد.

  امتیاز: 0.00