منو
 صفحه های تصادفی
alzheimer's disease
نیر فارابی اصل
خلفای فاطمی
ناکریت
امام خمینی - عاطفه و محبت
موتورهای خطی
میکا
مارمولک کولارد
دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز
مجله ژنتیک
 کاربر Online
1150 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  چهارشنبه 09 شهریور 1390 [09:48 ]
  آیا پلاستیک همواره عایق است؟
 

آیا پلاستیک همواره عایق است؟

پلاستیکها معمولا رساناهای بسیار ضعیف الکتریسیته می باشند به همین منظور از آنها برای عایق کردن کابلهای برق استفاده می شود، اما محققان استرالیایی با قرار دادن لایه نازکی از فلز بر روی یک صفحه پلاستیکی و مخلوط کردن آن بر روی سطح پلیمر به کمک پرتو یونی نشان دادند که با استفاده از این شیوه می توان برای ساختن صفحه پلاسیتکی ارزان قیمت، مقاوم و انعطاف پذیر و رسانا استفاده کرد.

در صنعت میکرو الکترونیک تکنیکهای پرتو یونی به طور گسترده برای استفاده از قابلیت رسانائی نیمه رسانه هایی همانند سیلیکون مورد استفاده قرار می گیرد. اما تلاش برای تعدیل این فرآیند از دهه 1980 با موفقیت بسیار محدودی همراه بوده، تا اینکه کشف اخیر روند فوق را تغییر داد.

مواد جدید می توانند به سادگی توسط دستگاههایی که در صنعت میکروالکترونیک مورد استفاده قرار می گیرند تولید شوند و در قیاس با پلیمرهای نیمه رسانا که با اکسیژن در تماس هستند مقاومت بیشتری دارند.

در مجموع، این مزایا به لایه های پلیمر فرآیند شده توسط پرتوهای یونی آینده روشنی در پیشرفت مواد نرم در کاربردهای پلاستیکهای الکترونیکی دارند؛ محققان می گویند این یک همجوشی بین جریان الکتریسیته و نسل بعد تکنولوژی است.

مرجع سایت PhysOrg.com

عنوان اصلی مقاله New plastics can conduct electricity

  امتیاز: 0.00