منو
 کاربر Online
1174 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 08 مرداد 1390 [06:59 ]
  مشکلات راه رفتن با پای برهنه در خانه
 

مشکلات راه رفتن با پای برهنه در خانه

بیشتر ما عادت داریم در خانه پابرهنه راه برویم. اشکالی دارد؟
بیشتر خانم ها که در منزل بدون جوراب و گاهی بدون دمپایی راه می روند، دچار خشکی پا خصوصا در کف و حاشیه کف پا می شوند. مردان به دلیل مشاغل خارج از منزل و پوشیدن مداوم جوراب و کفش و افزایش تعریق کف پا کمتر دچار خشکی می شوند.

توصیه می شود در منزل جوراب پوشیده و از دمپایی استفاده کنید، زیرا علاوه بر پیشگیری از خشکی شدید کف پا از حساسیت تماس پوست کف پا با فرش، موکت یا سرامیک هم جلوگیری می شود. بعضی از افراد به پشم موجود در فرش و موکت و گاهی به مواد پلاستیکی سرامیک حساسیت داشته و دچار قرمزی و خارش شده و خشکی و ترک خوردگی کف پای شما تشدید می شود.

ضمن پوشیدن جوراب و دمپایی استفاده از کرم های نرم کننده باعث بهبودی می شود.
بهترین پوشش پا استفاده از جوراب های نخی است، خصوصا در فصول گرم سال به علت افزایش تعریق، جوراب های نخی، عرق را بهتر جذب می کنند.

از طرفی، بعضی افراد به مواد موجود در جوراب های پلاستیکی حساسیت دارند که علاوه بر افزایش تعریق، احتمالا دچار حساسیت پوستی مانند قرمزی و خارش هم می شوند.

کفش مناسب شاید مهم ترین پوشش انسان باشد. کفش باید راحت و غیرچسبان و کاملا اندازه ی پا باشد. بسیاری از خستگی های زودرس، دردهای پاها و ستون فقرات به دلیل استفاده از کفش های نامناسب است، خصوصا در کودکان که پاها در حال رشد است باید دقت و وسواس بیشتری در انتخاب کفش به کار رود.

از نظر جنس، کفش باید از چرم های مرغوب و نرم ساخته شده باشد و باید از کفش های پاشنه بلند و یا بدون پاشنه و تخت اجتناب کرد، مگر کفش های ورزشی که برای مدت زمان معینی پوشیده می شود. پنجه کفش ها بهتر است پهن باشد و به هیچ وجه نباید از کفش های نوک باریک استفاده کرد و در فصول گرم استفاده از کفش های تابستانی سوراخ دار که باعث تبادل هوا می شوند، بهتر است.

  امتیاز: 0.00