منو
 کاربر Online
1336 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 08 مرداد 1390 [05:57 ]
  استفاده از نخ دندان
 

استفاده از نخ دندان

نخ دندان مسواکی است که برای قسمت های بین دندانی(نواحی که مسواک به آن نمی رسد) باید از آن استفاده شود.
استفاده از نخ دندان چند روز اول ممکن است مشکل به نظر بیاید اما پس از یک دوره کوتاه، آن را به خوبی فرا خواهید گرفت و به آن عادت می کنید. نخ دندان کشیدن یک عادت بهداشتی ضروری است.

اگر تا کنون نخ دندان نمی کشیده اید و قرار است به تازگی آن را آغاز کنید ممکن است چند روز اول از لثه تان هنگام نخ کشیدن خونریزی داشته باشید. اگر روش نخ کشیدنتان صحیح باشد، این امر کاملا طبیعی است و به زودی لثه های شما دیگر خونریزی نخواهد داشت. پس استفاده از نخ را قطع نکنید. برای کودکان تا زمانی که دندان های شیری دارند (اگر این دندان ها از هم فاصله دارند) لازم نیست نخ دندان کشیده شود اما برای نظافت دندان های شیری بهم چسبیده و نیز دندان های دائمی آنها حتما استفاده از نخ دندان در کنار مسواک لازم است.

حدود ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر از نخ را جدا کرده، دو سر آن را برروی انگشت های وسطی دو دست خود بپیچید. تا نخ کاملا بر روی این انگشتان محکم شوند.

به کمک انگشت های شست و سبابه خود نخ دندان را با کنترل، بین دندان های خود بلغزانید. نخ باید به کمک یک حرکت اره ای و به آرامی وارد ناحیه بین دندانی شود تا لثه این ناحیه را آزرده نکند.
اگر نخ دندان صحیح به کار رود استفاده روزی یک بار از نخ دندان کاملا کافی خواهد بود.

  امتیاز: 0.00