منو
 صفحه های تصادفی
کریستال
سورها و گزاره‌های سوری
دکتر آلنده
عمل و حکومت شاه عباس دوم-تجدید تجارت و داد و ستد بازرگانی با تکیه بر امنیت ایجاد شهر
گ.دوران امامت
بکر بن حی تیمی و شهادت در کربلا
سیکلون
علم طبیعی، علم اجتماعی و ربط ارزشی«وبر»
تعدد زوجات
آمنه بنت وهب
 کاربر Online
482 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 08 مرداد 1390 [06:55 ]
  انواع نخ دندان
 

انواع نخ دندان

انواع گوناگونی از نخ دندان وجود دارد. نکته مهم آن است که برای تمیز کردن ناحیه بین دندان ها باید از نخ های مخصوص که برای این کار طراحی شده اند، استفاده کنیم.

استفاده از نخ های متفرقه مثل نخ های قرقره یا نخ های پلاستکی و … برای سلامت لثه بسیار خطرناک اند.
از بین نخ های گوناگون دندان می توان علاوه بر نخ های معمولی به نخ های موم دار، نخ های طعم دار، نخ های فلوراید دار، نوارهای دندانی و نخ دندان های دسته دار اشاره کرد.

نخ های موم دار برای افرادی که دندان های بسیار فشرده دارند و نخ های معمولی به سختی به ناحیه بین دندانی شان وارد می شود، کاربرد دارد.
نخ های طعم دار به دهان احساس تازگی می بخشند.

نخ های فلوراید دار برای پیشگیری از پوسیدگی های بین دندانی موثرند.
نوارهای دندانی نیز برای کسانی پیشنهاد می شود که فاصله های بین دندانی بزرگتر از معمول دارند. این نوع نوارها ضخیم تر از نخ های معمولی هستند.
مسواک های بین دندانی نیز وجود دارد که برای تمیز کردن فواصل بزرگ بین دندان ها از آن استفاده می شود. گونه ای از نخ دندان ها نیز وجود دارند که به کمک دسته ای نگهداشته می شوند. این نخ دندان ها برای کسانی که قادر نیستند به خوبی از نخ دندان های معمول استفاده کنند (مثل کودکان و یا افرادی که بیماری های مفصلی و ناتوانی های جسمی دارند) پیشنهاد می شود. در بین این مجموعه متنوع از نخ های دندانی، این شما هستید که با توجه به شرایط شخصی تان، یکی از آنها را انتخاب خواهید کرد.

  امتیاز: 0.00