منو
 کاربر Online
1544 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 25 تیر 1390 [06:00 ]
  چند روش طبیعی برای سفید کردن دندان‌ها
 

چند روش طبیعی برای سفید کردن دندان‌ها

-خوردن کرفس و سیب:
این دو خوردنی حاوی سلولزهای رشته‌ای هستند که مانند یک مسواک طبیعی می‌توانند به آرامی و بدون ضرر، دندانها را تمیز و سفید کنند. این خوردنی‌ها اثر رنگدانه‌های ناشی از مواد غذایی را از روی دندانها پاک می‌کنند.

- توت فرنگی بخورید:
این میوه خوشمزه و پرطرفدار تابستانی به دلیل اینکه حاوی ماده‌ای موسوم به اسید مالیکاست درسفید کردن دندانها نقش موثری دارد.
ابتدا یک عدد توت فرنگی رابا یک قاشق غذاخوری جوش شیرین ترکیب کنید تا یک خمیر قرمز رنگ حاصل شود. این خمیررا روی مسواک قرار داده و آن را مدت 5 دقیقه روی دندانهایتان بگذارید.
برایجلوگیری از پوسیدگی دندانها پس از 5 دقیقه با یک مسواک استاندارد، دندانهایتان رابشویید تا هرگونه قندطبیعی از روی دندانهایتان پاک شود.

- استفاده ازپوست پرتقال و برگهای درخت برگ بو:
این دو سفید کننده طبیعی دندانها که غیرمعمول‌تر از بقیه موارد هستند می‌توانند رسوبات روی دندانها را تاحد زیادی برطرفکرده و دندانها را درخشان‌تر کنند شما می‌توانید به نوبت هر یک از آنها را به طورخشک یا به صورت پودر ترکیبی با یکدیگر روی دندانها بگذارید.

- از جوش شیرین استفاده کنید:
6 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با 3/1 قاشق غذاخوری نمک، 4 قاشق چایخوری گلیسیرین و 15 قطره روغن نعنا ترکیب کنید این ترکیب را به مقادیر کم هر وقتکه می‌خواهید دندانهایتان سفیدتر شوند روی آنها بگذارید و بعد از مدتی دهانتان رابشوئید.

  امتیاز: 0.00