منو
 کاربر Online
635 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 13 تیر 1390 [06:24 ]
  نکاتى برای داشتن موهاى سالم و درخشان
 

نکاتى برای داشتن موهاى سالم و درخشان

موهاى ما جسم مرده هستند که به دلیل ترشح چربى از غده هاى موجود در پوست سر چرب مى شوند و به تدریج با نشستن گرد و غبار بر روى آن ظاهری کدر پیدا مى کنند.
نحوه شست وشوى موها، دفعات شست وشو و همچنین رژیم غذایى عواملى هستند که مى توانند سلامت موها را تامین کنند.

یک رژیم غذایى متعادل یکى از الزامى ترین عوامل براى رشد خوب در موها است. براى اینکه همواره موهایى درخشان و سالم داشته باشید از خوردن سبزى ها و میوه هاى تازه غفلت نکنید.
استرس نیز نقش بسزایى در از میان رفتن سلامتى و درخشش موها دارد و مى تواند ابتلاى موها به شوره و یا ریزش در آنها را موجب شود.

سعى کنید از شامپوهاى بسیار ملایم مانند شامپو بچه براى شست وشوى دائم موهایتان استفاده نکنید. شامپوها مى توانند اثرات مفیدى بر مو هاى ما به جا بگذارند از این رو پیش از انتخاب و خرید شامپو محتویات آن را بر روى برچسب قوطى مطالعه کنید تا شامپویى حاوى مواد مناسب براى موى خود را بیابید.
براى افرادى که موهاى نازک یا کم حجم دارند شامپوهایى با عنوان حجم دهنده مو که با پوشاندن تارهاى مو با لایه اى از پروتئین موجب ضخیم تر شدن مو و در نتیجه حجیم تر به نظر رسیدن موها مى شوند مناسب اند.
شامپوهایى که محتوى پروتئین ها، کراتین و آمینواسیدها هستند حفره هاى ناشى از دکلره یا سایر تکنیک هاى آرایشى مضر براى موها را پر مى کنند و به این ترتیب براى مراقبت و محافظت از چنین موهایى بسیار مناسب و مفید هستند.
انواع مرطوب کننده هاى مو نیز مانند مرطوب کننده هاى پوست، رطوبت لازم و از دست رفته موها را تامین مى کنند، به ویژه مرطوب کننده هاى حاوى اسیدلاکتیک، لسیتین.

ویتامین B5 نیز که به موها نفوذ مى کند موجب تقویت و افزایش رشد موها مى شود.
همیشه از یک نوع شامپو براى شست وشوى موهایتان استفاده نکنید زیرا موها به زودى نسبت به آن مقاوم مى شوند بنابراین پس از هر ۱۰ بار شست وشو حداقل یک بار با شامپوى دیگر موهایتان را بشویید.

پس از هر بار شست وشو از یک نرم کننده استفاده کنید. نرم کننده ها فلس هاى ریز روى موها را در جاى خود مى چسبانند و موجب نرم شدن موها و حفظ سلامتى آنها مى شوند. نرم کننده را با نوک انگشتان به سر موها ماساژ دهید و از زدن نرم کننده به ریشه هاى مو بپرهیزید.

  امتیاز: 0.00