منو
 کاربر Online
923 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 10 تیر 1390 [06:56 ]
  باز گشایی راز قمر زمین ( ماه ) !!!
 

ماه درخشان ترین جرم در آسمان شب است. دکتر جورج ریک – متخصص اختر فیزیک دانشگاه آریزونا می گوید: ما ماموریت های فضایی زیادی را ویژه ماه انجام داده ایم، مردم اشعار و سروده های بیشماری در موردش سروده اند و اکنون متخصصان اختر فیزیک نظریه جدیدی در مورد چگونگی به وجود آمدن ماه دارند و اینکه ماه چه چیزی است را ارائه می دهند. دکتر ریک همچنان می گوید: ماه قمر منحصر به فردی است که احتمالا از تصادم عظیمی در فضا شکل گرفته است. به گفته وی: سیاره دیگری به ابعاد حدود سیاره مریخ در مداری میان مدار زمین وجود داشته، از اینرو این سیاره و سیاره زمین به یکدیگر برخورد کردند. این تصادم 50-30 میلیون سال بعد از شکل گیری خورشید اتفاق افتاد. برخورد عظیمی که قطعات سنگ و غبار را به فضای خارج پرتاب کرد. بعضی از این مواد دوباره به نحوی جمع گردید و در مداری حول زمین قرار گرفت و در آخر ماه شکل گرفت.
اکنون، گیرنده اشعه مادون قرمز مانند نمونه تلسکوپ اسپیتزر ناسا حجم عظیمی از اطلاعات را از فضای خارج به اخترفیزیکدانان دانشگاه آریزونا می دهد. محققان در حال جستجو به دنبال نشانه هایی از غبار خرده قطعات سنگی به دور ستاره 430 سال نوری بودند؛ به طرز شگفت انگیزی فقط یک ستاره با غبار احاطه شده بود. این مشخص می کند که هیچ قمر دیگری مانند قمر زمین شکل نگرفته است. هیچ اتفاق مشابه دیگری برای سایر سیاره های منظومه شمسی رخ نداده است.
دانشمندان معتقدند: ماه مراحل اولیه شکل گیری حیات را بروی کره زمین طی کرده است. این موضوع می توانست متفاوت باشد! اگر سیاره دیگر اندکی از اندازه اش بزرگتر می بود، امکان داشت کره زمین را نابود کند و دیگر زمینی باقی نمی ماند .
ممکن است دیگر هیچ گاه مانند قبل به ماه نگاه نکنید !
وقتی شبانگاه بیرون میرویم و راهمان را در میان نور قرص ماه کامل می یابیم، باید بیشتر سپاسگزار خداوند باشیم !` دکتر ریک `
مترجم: رویا رئوف
لازم به توضیح است که پذیرفته شده ترین نظریه فعلا همان نظریه پیدایش ماه یا سایر اجرام در منظومه شمسی است.( مترجم)
منبع: NASA

  امتیاز: 0.00