منو
 کاربر Online
1091 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 09 تیر 1390 [23:01 ]
  خطرات خواب کمتر از شش ساعت
 

خطرات خواب کمتر از شش ساعت

کارشناسان به بزرگسالان توصیه می کنند که برای سالم ماندن دست کم شش یا هفت ساعت در شب بخوابند.
بین کمبود خواب و بروز اختلالات قلبی عروقی، سکته مغزی و حمله قلبی که در نهایت به مرگ زودرس منجر می‌شود، ارتباط مستقیم وجود دارد.

با این حال افرادی که بسیار زیاد می خوابند نیز احتمالا با خطر ابتلا به حمله قلبی روبرو هستند. در حالی که بعید است خوابیدن زیاد به طور مستقیم، علت ابتلا به حمله قلبی باشد اما بیماری های طولانی مدت مانند بیماری قلبی اغلب باعث می شوند که مبتلایان احساس خستگی بکنند بنابراین خوابیدن بیش از نه ساعت در شب می تواند یک علامت هشدار زود هنگام باشد.

شب بیداری‌های طولانی، اختلال و آشفتگی در الگوی خواب، خطراتی جدی مانند سکته مغزی و حمله‌های قلبی را در پی دارد.

متخصصان علوم پزشکی معتقدند، اگر شما در طول شب کمتر از 6 ساعت بخوابید و خواب آشفته داشته باشید، 50 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا و مرگ ناشی از امراض قلبی و 15 درصد بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از سکته مغزی هستید.

نداشتن خواب کافی موجب تغییر ترکیبات خون می شود که سبب نداشتن احساس سیری پس از غذا خوردن و همچنین موجب تحریک اشتها و در نتیجه ایجاد احساس گرسنگی در انسان می گردد.
بنابراین افرادی که خواب کمی دارند تمایل بیشتری برای خوردن دارند و احتمال بیشتری دارد که چاق شوند . بنابراین خطر ابتلا به فشار خون بالا و بیماری قلبی که منجر به ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی می شود در این افراد بیشتر است.

  امتیاز: 0.00