منو
 صفحه های تصادفی
بیماریهای انگلی
پیام نما
مقام شفاعت به جهت مصیبت حسین علیه السلام
گرمازدگی
یکسو سازی جریان الکتریکی
دریافت کتابی که نام سعادتمندان و شقاوتمندان امت در آنست
آزمایش تهیه رزین ملامین - فرمالدئید
ثواب زیارت حضرت رضا علیه السلام
تهیه کننده
سخنان امام حسین علیه السلام پس از یورش سپاه دشمن
 کاربر Online
686 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 29 خرداد 1390 [09:51 ]
  کفش های تابستانی و جلوگیری از بوی نامطبوع پا
 

کفش های تابستانی و جلوگیری از بوی نامطبوع پا

در فصل تابستان و با افزایش گرما و رطوبت هوا، فعالیت غدد عرق نیز افزایش می یابد و در نتیجه افراد زیادی در این فصل با مشکل بوی بد بدن و پا مواجه می شوند.

ابتلا به برخی بیماری ها مانند پرکاری تیروئید و یا انواع عفونت ها و سرطان ها نیز در افزایش تعریق بدن تاثیر دارند.
همچنین قرار گرفتن در معرض عوامل استرس زا و هر عاملی که موجب عصبی شدن فرد شود، تعریق بدن را افزایش می دهد.

عرق زمانی که از بدن خارج می شود، بویی ندارد، ولی زمانی که مدت زیادی بر سطح پوست می ماند، تحت تاثیر باکتری های سطح پوست، تجزیه و به دنبال آن آمونیاک و اسیدهای چرب تولید می شود و به همین دلیل سطح بدن بوی نامطبوع می گیرد.

در فصل تابستان و برای پیش گیری از بوی نامطبوع پا، استفاده از کفش های تابستانی و بندی که هوا را به راحتی از خود عبور می دهند توصیه می شود. استفاده از کفش های بندی از تجزیه عرق پا پیش گیری می کند و به همین دلیل مانع بوی نامطبوع پا می شوند. شست وشوی مکرر پا نیز در پیشگیری از بوی بد آن موثر است.

زمانی که پا به مدت طولانی در کفش باشد، علاوه بر تعریق و بوی نامطبوع، احتمال رشد قارچ و بیماری های ویروسی هم افزایش می یابد، به همین دلیل به افرادی که مجبور هستند در طول روز مدت طولانی کفش بپوشند توصیه می شود در صورت امکان از دمپایی و یا کفش های بندی و تابستانی استفاده کنند.

  امتیاز: 0.00