منو
 صفحه های تصادفی
تدارک نظامنامه انتخابات بعد از مشروطه
هاوئریت
با کمر درد چه کنیم؟
اطلاع امام رضا علیه السلام از شهادت خود
آرایش شبکه‌اى از ماده سیاه با ستارگان
الکترونگاتیوی
پیوند های شیمیایی؟
تعاریف روستا
آردی
SULFNBK
 کاربر Online
882 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 23 خرداد 1390 [17:51 ]
  فصل تابستان، استخر و رعایت نکات بهداشتی
 

فصل تابستان، استخر و رعایت نکات بهداشتی

رعایت کردن اصول ایمنی و بهداشتی هنگام استفاه از استخر امری ضروری و لازم است.

یکی از مشکلاتی که در این فصل گریبانگر بعضی از افراد میشود این است که بعضی از استخرها به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی در آن عامل بروز بیماری پوستی و عفونی است . حتماً لازم است افراد قبل از ورود به استخر با آب ولرم دوش بگیرند تا عرق سطحی بدن کاملا ً شسته شود و حتماً موهای سر و بدن با دقت به وسیله مواد شوینده مناسب شسته شود و البته این موارد باید پس از خروج از آب استخر هم انجام شود و حتماً هم از استخرهایی استفاده کنند که اصول بهداشتی در آن رعایت می شود.

آلودگی های میکروبی، قارچی و... در استخر شرایط مناسبی برای انتشار پیدا می کنند به همین دلیل احتمال ابتلای افراد به این بیماری ها زیاد است.

پس از استفاده از حوله بهتر است حوله در محل مناسبی که هوا جریان دارد، قرار گیرد تا حوله به طور کامل خشک شود. بهتر است حوله ها در دمای بالا شسته شوند به دلیل اینکه بیشتر میکروب ها در دمای بالای ۷۷ درجه سانتی گراد از بین می روند. بهتر است حوله ها به طور جداگانه شسته شوند ولی معمولاً افراد حوله و لباس را با هم در لباسشویی می ریزند که می تواند برخی از بیماری ها را انتقال دهد. حوله ها نباید در جایی مثل حمام که محیط مرطوبی است، قرار داده شوند به دلیل اینکه احتمال آلودگی، رشد و تکثیر میکروب ها بیشتر می شود.

چنانچه فرد بعد از استفاده از استخر با مشکل خاصی روبه رو شود حتماً باید به پزشک مراجعه کند.

  امتیاز: 0.00