منو
 کاربر Online
693 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  چهارشنبه 18 خرداد 1390 [21:01 ]
  فواید مصرف مغز گردو
 

فواید مصرف مغز گردو

گردو به لحاظ محتوای آنتی اکسیدانی در راس مغزهای دیگر مثل بادام زمینی، انواع بادام درختی، پسته و سایر مغزها قرار می گیرد.
مصرف حدود هفت عدد مغز گردو در روز می تواند بسیاری از مزایای سلامتی آن را بر روی بدن برجای بگذارد.
یک مشت گردو دو برابر بیشتر از هر مغز خشکبار دیگری حاوی آنتی اکسیدان است.

چربی موجود در مغز گردو از نوع اسید چرب غیراشباع است و به همین دلیل از اسیدهای چرب مفید و مناسب گیاهی است که می تواند در تنظیم کلسترول بدن نقش داشته باشد.

مغز برای فعالیت مناسب به امگا ۳ نیاز دارد و مصرف گردو به خاطر وجود امگا ۳ فراوان توصیه می شود. مصرف چهار عدد مغز گردو در روز موجب افزایش اسید چرب ضروری امگا ۳ در مغز می شود.
مقدار فسفر موجود در مغز گردو با ماهی و برنج و حتی تخم مرغ نیز برابری می کند. برگ و پوست گردو نیز مقوی و تصفیه کننده خون هستند. برگ ها و پوست آن نیز در مداوای بیماری های پوستی مفید هستند.

شناخته شده ترین فواید مصرف مغز گردو شامل کاهش کلسترول کلی بدن، کاهش کلسترول بد، افزایش کلسترول خوب، افزایش قابلیت ارتجاعی رگ های بدن، محافظت در برابر بیماری قلبی، افزایش قدرت ذهن و هوش، بهبود و کاهش تنگی نفس، جلوگیری از ورم مفاصل، مقابله با بیماری های پوستی نظیر اگزما ، مقابله با سرطان ها، محافظت از سیستم ایمنی، جلوگیری از لخته شدن خون، تنظیم سوخت و ساز در بدن، تنظیم فشار خون، تنظیم قند خون، جلوگیری از پارکینسون و آلزایمر، حفاظت از استخوان ها، و بالاخره درمان دردهای مفصلی با کمک روغن گردو هستند.

  امتیاز: 0.00