منو
 صفحه های تصادفی
سخنان امام حسین علیه السلام با اجساد یاران شهیدش
کمال نهایی انسان
گیاهان مناسب بالارونده از دیوار
مزوپوز
مادر( 1368)
غذای کودک
قارِن پسر سهراب
همنشینی امام حسین علیه السلام با فقرا
آیت‌الله شاه‌آبادی بزرگ
طایفه تکلو
 کاربر Online
432 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 24 اردیبهشت 1390 [07:33 ]
  مقدار مصرف روزانه ی نمک و تندرستی
 

مقدار مصرف روزانه ی نمک و تندرستی

فشار خون و بیماریهای قلبی عامل اصلی ترس از مصرف زیاد نمک است و باعث می شود که شما از رژیم های غذایی کم نمک استفاده کنید.


مقدار استفاده از نمک به میزان زیادی به کیفیت تولید آن بستگی دارد.

نمک تصفیه شده
نمک سفید خالص از سنگ نمک بدست می آید و معمولا در مغازه ها ورستوران ها از آن استفاده می شود و کاملا تصفیه شده است. این نمک دارای مواد شیمیایی سمی، رادیکالهای آزاد و مواد غیر طبیعی است که به سلولها آسیب می رساند و عملکرد سلولها را مختل می سازد. گرفتگی شریانها یکی از این مشکلات است. علاوه براینکه نمک باعث فشار خون بالا و بروز بیماریهای قلبی می شود. مواد شیمیایی موجود درآن باعث بیماریهای آلزایمر، اختلال در کار کلیه ها وگوارش می شود.

نمک دریایی تصفیه نشده
استفاده از نمکی که شامل نمک دریاست برای بدن لازم است. بدن انسان برای تامین ایمنی بدن، تنظیم توازن اسید و باز در بدن(PH)، تنظیم قند خون، انتقال پیامهای عصبی، گوارش، رشد استخوان ها، انقباضات عضلانی و تعادل الکترولیت های بدن به نمک احتیاج دارد.

نمک دریا علاوه بر اینکه عوامل گفته شده بالا را تامین می کند شامل ضررهای ذکر شده در نمک سفره نیز نمی باشد. همچنین یک منبع غنی بیش از 50 نوع مواد معدنی است که برای سلامت بدن ضروری هستند. نمک دریا بطور طبیعی خاکستری رنگ و دارای دانه های درشت تر از نمک سفره است. اگر شما آنرا برنگ سفید خالص مشاهده کردید مطمئن باشید که آنرا بوسیله مواد شیمیایی سفید کرده اند و این نشانه آن است که باید از خوردن آن خودداری کنید.

  امتیاز: 0.00