منو
 کاربر Online
581 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 24 اردیبهشت 1390 [07:32 ]
  غذا های مفید برای حالات بد روحی و جسمی شما
 

غذا های مفید برای حالات بد روحی و جسمی شما

تصویر

اگر استرس دارید، کاکائو بخورید.
کاکائوهای تلخ، بهترین ماده برای از بین بردن استرس ها هستند. این نوع شکلات ها، هورمون های مولد استرس را در بدن شما از بین می برند. تحقیقات جدید دانشمندان سوئدی نشان میدهد که خوردن تکه کوچکی از شکلات تلخ، قدرت کم کردن اثر هورمون های استرس زا در بدن را دارد. این ماده، اضطراب را در بدن کاهش داده و قدرت تصمیم گیری شما را افزایش می دهد.


اگر احساس کسالت و بی حالی میکنید: سالاد اسفناج بخورید.
تمرکز ندارید؟ مشکلات زیادی در اطراف خود دارید؟

برخی از محققان خواص درمانی سبزیجات،معتقدند که باید مصرف قهوه را متوقف کرده و به جای آن از سالاد اسفناج استفاده کنید. فولیک اسید موجود در این سبزی، به تنظیم سوخت و ساز بدن کمک می کند.بهترین راه برای افزایش عملکرد مغز و داشتن بدنی شاداب، استفاده از موادی است که سرشار از مواد فولیکی باشد. این ماده در اسفناج و سایر سبزیجات برگدار و همچنین سیب زمینی، نان های حجیم شده، غلات و حبوباتی مانند لوبیا، نخود فرنگی و قارچ وجود دارد.

بد خو و عصبانی هستید؟ برای از بین بردن این حالت، سیب با کره بادام زمینی بخورید.

بدخویی نشانه ای از نیاز بدن به مواد غذایی است. فقط کافیست مواد غذایی مورد نیاز بدن را به آن برسانید. باید از مواد غذایی استفاده کنید که بعد از یک ساعت قند خون شما را پایین نیاورند. پزشکان تغذیه معتقدند که بهترین راه برای تغذیه مناسب بدن، استفاده از غذاهای ترکیبی است. غذاهای ترکیبی، دارای کربوهیدرات هایی هستند که با پروتئین و چربی ترکیب شده اند. کربوهیدرات ها، منبع غنی از انرژی ای هستند که به سرعت در بدن می سوزند. اضافه کردن اندکی چربی و پروتئین، سرعت فرآیند هضم را کاهش داده و سطح قند و انرژی بدن را برای مدت طولانی در سطح یکسانی قرار می دهد. بهترین مثال برای این گونه مواد، سیب با کره بادام زمینی است.

سیب، ماده کربوهیدراتی شما است و کره بادام زمینی، چربی مورد نیاز بدن شما. این غذا، مزه ای بسیار عالی دارد و انرژی به شما می دهد که برای ساعت ها باقی می ماند.

  امتیاز: 0.00