منو
 کاربر Online
1099 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390 [05:51 ]
  مصرف بیش از حد آب میوه های صنعتی، مفید یا مضر؟
 

مصرف بیش از حد آب میوه های صنعتی، مفید یا مضر؟

بسیاری از آب میوه ها شامل ترکیباتی هستند که برای شما مفید هستند و بسیاری دیگر با شکر و یا طعم دهنده های مصنوعی پر شده اند که می تواند برای سلامتی بسیار مضر باشد.
بسیار مهم است که بدانید چه آب میوه ای برای شما مفید است.
یکی از مورد اعتماد ترین نوع آبمیوه ها، آب میوه ای است که روی آن نوشته شده است` صد در صد خالص ` .این به این معنی است که آب میوه دارای هیچ ماده شیرین کننده ای نیست . این خوب است اما معنای حقیقی آن روی واقعیت را می خراشد!آبمیوه هایی که 100% طبیعی هستند، واقعا مفید هستند اما در حقیقت این نوع آبمیوه ها دارای مقادیر بالایی شکر و کالری هستند.

مطالعات نشان می دهد که آبمیوه هایی که 100% طبیعی هستند حتی بیشتر از یک شکلات شکر دارند! بهترین راه حل برای لذت از این نوع آبمیوه ها این است که خود را به خوردن یک لیوان در روز محدود کنید. اما اگر نمی توانید عادت خود را کنار بگذارید و از طرفی هم با شکر و کالری موجود در این آبمیوه ها مشکل دارید، می توانید این مشکل را با رقیق کردن آب میوه با آب جبران کنید.

نوشابه های میوه ای، نوشیدنی های مرکب و طعم دار نسبت به آب میوه های طبیعی دارای مقدار زیادی شکر و کالری هستند.

مقدار آب میوه ای که این شربت ها دارند بسیار اندک است و به همین دلیل هیچ ماده مغذی ندارند. این نوع آبمیوه ها برای سلامتی کودکان بسیار مضر هستند و مصرف آنها در کودکان باعث چاقی و سایر بیماری ها می شود.
همیشه به دنبال آب میوه هایی از گیلاس، انار، تمشک آبی، آلو و پرتقال باشید. این چنین آب میوه ها با آنتی اکسیدان های مقوی ای غنی شده اند و بالطبع دارای مقدار اندک شکر و کالری هستند.

  امتیاز: 0.00