منو
 صفحه های تصادفی
دانشنامه:راهنمای نمایه
درس رسم فنی تخصصی
ویژگیهای اشعه کاتدی
حسن بصری
فلاسفه مسیحی
اسیدهای موجود در عسل
اطمینان و آرامش
فرمانروایی شاه عباس کبیر، اوج عظمت دولت صفوی
وجه تسمیه شش نام پیامبر
دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی شهید بهشتی
 کاربر Online
337 کاربر online
 : زمین شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 13 اردیبهشت 1390 [19:18 ]
  بزرگترین شرکتهای معدنی جهان
 

به گزارش ایسنا، براین اساس شرکت معدنی بریتانیایی ریوتینتو که سابقه حضور در معادن ایران را نیز دارد، از نظر فروش با رقمی معادل 56.6 میلیارد دلار بزرگترین شرکت معدنی جهان لقب گرفت. این شرکت سهام معدن طلای ساری‌گونی را خریداری کرد، اما در نهایت با اعلام پایین بودن ذخیره‌ی طلای این معدن، از قصد خود برای فروش سهامش در این معدن خبر داد. قرار است شرکت قزاق مس جایگزین ریوتینتو در معدن طلای ساری‌گونی شود. همچنین در رده‌های دوم و سوم بزرگترین شرکتهای معدنی جهان نیز شرکتهای استرالیایی بی.اچ.پی بیلیتون و واله برزیل قرار گرفتند.
از نظر میزان سودآوری شرکت‌ واله برزیل با سودی معادل 18.1 میلیارد دلار صدرنشین شد و شرکتهای ریوتینتو و بی.اچ.پی بیلیتون دوم و سوم شدند. از نظر حجم داراییها همین سه شرکت رده‌های اول تا سوم را بدست آوردند. این در حالی است که از نظر ارزش بازار بی.اچ.پی با 231.5 میلیارد دلار بالاتر از سایر شرکتها قرار گرفت. برخی کارشناسان بزرگترین شرکت معدنی جهان را به دلیل ارزش بازار بسیار بالایش شرکت بی.اچ.پی بیلیتون اعلام کرده‌اند.
تعداد زیادی از شرکتهای معدنی در بین دو هزار شرکت بزرگ دنیا قرار گرفته‌اند که در این بین سهم استرالیا سه شرکت، کانادا 10 شرکت، چین 11 شرکت، مکزیک چهار شرکت، آفریقای جنوبی پنج شرکت، بریتانیا هفت شرکت و آمریکا پنج شرکت است.

  امتیاز: 0.00