منو
 صفحه های تصادفی
خداشناسی مبنای انسانیت
کارل مارکس
کتابهای آنالیز
جنگ سرد
کاج پوست سفید
هورمونهای غده هیپوفیز
عقبة بن صلت و شهادت در کربلا
دلایل پیدایش جنگ
برزلیانیت
کپور بوفالویی
 کاربر Online
886 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 07 فروردین 1390 [19:42 ]
  خمیر دندان مناسب برای دندان های شما
 

خمیر دندان مناسب برای دندان های شما

تصویر

خمیر دندان ها به تمیز کردن سطح دندان ها کمک می کنند.
انواع خمیر دندان ها:
1- خمیردندان های ضد پوسیدگی
خمیر دندان هایی هستند که حاوی یون های آزاد فلوراید هستند. این خمیر دندان ها باعث استحکام لایه خارجی مینای دندان شده و به این ترتیب باعث کاهش خطر پوسیدگی دندان می شوند.
اگر در سنین کودکی یعنی حدود 2 سالگی از خمیردندان فلوراید دار استفاده کنید و همچنان به مصرف آن در سنین بزرگسالی ادامه دهید، می‌ توانید تا 44 درصد از پوسیدگی دندان ‌ها جلوگیری کنید.
استفاده از این خمیر دندان به همه افراد با سن بالای ۲ سال توصیه می شود.

2- خمیردندان‌های سفید کننده
این روزها خیلی ‌ها به دنبال خرید خمیردندان‌هایی هستند که هر چه بیشتر دندان ‌هایشان را سفید کند . این خمیردندان ها تا حدی می توانند دندا ن های شما را سفید کنند. این خمیردندان ها دارای مواد ساینده و پاک کننده صابونی و قوی هستند که موجب تمیزی، سفیدی و شفافیت دندان ها می شوند.
در صورتی که دندان های سالم و فاقد هر نوع پوسیدگی دارید از این خمیر دندان ها استفاده کنید، در غیر این صورت مواد شیمیایی قوی موجود در این خمیر دندان ها به طور مستقیم روی عاج قرار گرفته و باعث حساسیت و درد دندان می شوند.

3- خمیر دندان های ضد جرم

این خمیر دندان ها حاوی مواد ساینده زیادی است. در صورت استفاده ی روزانه و متناوب از این خمیر دندان ها، مینای دندان دچار سایش شده و دندان های شما به مواد خوراکی سرد یا گرم یا شیرین و … حساس و دردناک می شود. ذرات ساینده این خمیر دندان ها سایش لثه را نیز در پی دارند. این خمیر دندان فقط برای افراد سیگاری و آن هم برای استفاده حداکثر یک بار در هفته توصیه می شود و برای افراد دیگر مضر است.

4- خمیر دندان های ضد حساسیت

این خمیر دندان ها مخصوص افرادی است که دندان هایشان با این که فاقد هر نوع پوسیدگی است، با خوردن بستنی، آب یخ، چای داغ و … به مدت چند ثانیه درد تند و تیزی می گیرد. این خمیر دندان ها برای استفاده دائمی و روزمره نیست و به طور معمول پس از دو هفته استفاده باید دوباره از خمیر دندان معمولی تان استفاده کنید. در صورتی که علت تیر کشیدن گذرای دندان، وجود یک پوسیدگی یا تحلیل لثه باشد، نباید از این خمیر دندان استفاده کرد و باید برای راه حل اساسی به دندانپزشک مراجعه نمود.

5- خمیر دندان مخصوص کودکان
این خمیر دندان ها با طعم ها و رنگ های مختلفی تهیه می شوند تا بچه ها به شوق خوردن یک خمیر دندان خوشمزه هم شده مسواک بزنند. اما توجه داشته باشید که چنانچه کودک شما دارای سن کمتر از ۲ سال است باید از خمیر دندان “بدون فلوراید” استفاده کند. کودکان قبل از ۲ سالگی معمولا مقداری از خمیر دندان را قورت می دهند. این خوردن خمیر دندان و جذب فلوراید موجود در آن می تواند باعث مسمومیت کودک در کوتاه مدت و یا سبب بدرنگ شدن دندان ها در طولانی مدت شود .

  امتیاز: 0.00