منو
 صفحه های تصادفی
اینترنت بی سیم
بوتولیسم‌
اختلالات اضطراب
خواص غذائی و درمانی خوراکیها
امر خداوند به دوستی حسنین
صنایع قند سازی
کار با رشته ها
عزاداری امام سجاد در شهادت پدر
امام باقر علیه السلام و خبر غیبی از فرزندان یکی از یاران
پیش بینی امام علی علیه السلام درباره شهادت خود
 کاربر Online
720 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  دوشنبه 23 اسفند 1389 [07:55 ]
  فرق میان فیزیک و ریاضی
 

فرق میان فیزیک و ریاضی

تئوریهای فیزیکی گزاره های تقریباً غیرقابل تغییرند که با روابط ریاضی بکار می روند و ریاضیات ( علوم ریاضی ) معمولاً پیچیده تر از علوم دیگر هستند فرق میان فیزیک و ریاضی این است که فیزیک به توصیف جهان مادی مربوط است؛ در حالیکه ریاضیات مربوط به مباحث انتزاعی است که هیچ نیازی به ارتباط بین آن نیست.

بخش بزرگی از تحقیقات میانی بین فیزیک و ریاضیات وجود دارد که به عنوان ریاضی فیزیک شناخته می شود و برای توسعه ساختار ریاضی، تئوریهای فیزیک اختصاص داده شده اند.

کار فیزیکدانان توضیح پدیده های طبیعی از دیدگاه رایج ترین مدلهای اساسی می باشد. به این علت، گاهی علم فیزیک به عنوان « علم اختصاری نهایی » ارجاع داده می شود. این علم پدیده های پیچیده را به قسمتهای تشکیل دهنده ی خود، تجزیه می کند؛ بطوریکه قوانین پنهان طبیعت را نشان می دهد.

قلمرو زمانی فیزیک از انفجار بزرگ تا حال و آینده ی گیتی است؛ که از مقیاس ذرات ریز اتمی تا فضای میان کهکشانی، شامل خوشه های اتمهای منجمد شده با لیزر تا سیاهچالها، ستاره های نوترونی، دانه های برف، جزر و مدهای اقیانوس، زمین لرزه ها، مدار گردش سیاره ها و شکافت هسته، ....(این لیست بی پایان!) می باشد.

  امتیاز: 0.00