منو
 کاربر Online
760 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 15 اسفند 1389 [09:52 ]
  ورزش بهترین راه برای مقابله با چاقی و افزایش متابولیسم بدن
 

ورزش بهترین راه برای مقابله با چاقی و افزایش متابولیسم بدن

تغییراتی که با بالا رفتن سن در متابولیسم، نیازهای غذایی، و میزان فعالیت بدن ایجاد می‌شود، کاهش وزن را کمی دشوارتر می‌کند. با بالا رفتن سن، متابولیسم بدن کندتر می‌شود و بدن کالری کمتری می‌سوزاند. اما، دلیل دیگر این است که میزان فعالیت ما نیز کاهش می‌یابد. فعالیت جسمانی و ورزش بدون شک بهترین راه برای مقابله با کند شدن متابولیسم بدن می‌باشد.

گرچه 15 دقیقه ورزش کمی چربی می‌سوزاند اما 30 دقیقه طول می‌کشد تا بدن به سراغ ذخیره‌ی چربی‌های بدن برود. اگر قصد دارید وزنتان را پایین بیاورید، باید 30 دقیقه در روز و سه روز در هفته ورزش کنید.

پیاده روی به همان اندازه‌ی دویدن کالری می‌سوزاند. بعلاوه، پیاده روی فواید خاصی برای کاهش وزن دارد چون نیمی از سوخت بدن در حین پیاده روی از چربی‌ها تأمین می‌شود. اما طی دویدن، کمتر از یک سوم کالری‌های سوخته شده از چربی‌ها تأمین می‌شود.

تحقیقات ثابت کرده است که صبحانه متابولیسم و سوخت و ساز بدن را بالا می برد و 8 ساعت اول روز چربی سوزی می‌کند. نخوردن صبحانه و حذف آن از برنامه‌ی غذایی روزانه باعث کند کردن متابولیسم بدن می‌شود.

  امتیاز: 0.00