منو
 کاربر Online
476 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  دوشنبه 09 اسفند 1389 [09:22 ]
  گرمای تلف شده در ماشین‌های درون سوز
 

گرمای تلف شده در ماشین‌های درون سوز

هر وسیله‌ای که بخشی از گرما را به کار یا انرژی مکانیکی تبدیل کند ماشین گرمایی نامیده می‌شود .

ساده‌ترین نوع ماشین برای بررسی ماشینی است که در آن ماده‌ی کاری فرایند چرخه‌ای را طی کند ، رشته‌ای از فرایندها که سرانجام ماده را در همان حالتی که شروع کرده بود قرار می‌دهد. در یک توربین بخار ، آب دوباره و دوباره مورد استفاده قرار می‌گیرد ، ماشین‌های درون سوز از همان هوا دوباره و دوباره استفاده نمی‌کنند ، ولی باز هم می‌توان آن‌ها را برحسب فرایندهای چرخه‌ای که تقریباً عمل واقعی آن‌هاست مورد بررسی قرار داد.

همه‌ی ماشین‌های گرمایی گرما را از چشمه‌ای که در دمای نسبتاً بالاست می‌گیرند ، قدری کار مکانیکی انجام می‌دهند و مقداری گرما را در دمای پایین‌تر خارج می‌کنند یا پس می‌زنند. تا جایی که ماشین مورد نظر است گرمای پس‌زده شده تلف می‌شود. در ماشین‌های درون سوز گرمای تلف شده گرمایی است که در گازهای خروجی گرم و دستگاه خنک کننده به بیرون داده می‌شود ؛ در یک توربین بخار گرمای تلف شده ، گرمایی است که باید از بخار استفاده شده به خارج شارش کند تا چگالیده و آب بازیافت شود.

  امتیاز: 0.00