منو
 صفحه های تصادفی
مرگ ستاره
تکامل رمزها
مناظره امام رضا علیه السلام با علمای ادیان مختلف
علم ستاره شناسی
دغداغان
ترونا
عملیات کربلای 5
قرآن کتاب هدایت
عنتر
سیستیت‌ بینابینی
 کاربر Online
1516 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 07 اسفند 1389 [08:06 ]
  علل میخچه ی پا و راههای درمان آن
 

علل میخچه ی پا و راههای درمان آن

تصویر

شایع ترین علت میخچه، کفش هایی است که متناسب نیستند (کفش پاشنه بلند و به خصوص آنهایی که با انگشتان باریک هستند، کفش تنگ، وجود درز یا بخیه در داخل کفش).
اما عوامل دیگری چون مشکلات ساختاری استخوان پا، قرار گرفتن غیر طبیعی پا و حتی اختلال در راه رفتن نیز می تواند در ایجاد میخچه تاثیر داشته باشد.

میخچه ها از مشکلاتی هستند که در نقاط مختلف پا و به ویژه در انگشتان پا ایجاد می شوند وعلت به وجودآمدن آن ها،ضخیم شدن لایه های پوست به دلیل وجود فشارها و سایشهای متوالی است. می توان گفت که میخچه ها و همچنین پینه ها راههای طبیعی هستند که بدن برای محافظت از خود استفاده می کند.

پینه و میخچه مشابه هستند و در هر دو مورد، پوست در پاسخ به فشارهای زیاد ضخیم می شود و معمولا پینه به ضخیم شدن های گسترده اطلاق می شود . از علائم این بیماری می توان به پوست غیر طبیعی، سخت شدن پوست در منطقه ی فشار، پو ست پوست شدن و خشکی پوست در آن منطقه و التهاب و تورم در اطراف میخچه اشاره کرد. همچنین میخچه می تواند بسیار دردناک باشد.

درمان عملی برای میخچه:

استفاده از کفش مناسب که قطعا اولین قدم در جهت خلاص شدن از میخچه است.
قرار دادن پا در آب ولرم و استفاده از سنگ پا برای ساییدن ملایم پوست مرده مناسب است.


این امکان وجود دارد که علت میخچه ی پای شما یک مشکل سلامت جسمانی باشد که شما را بیشتر مستعد ابتلا به میخچه می کند، اگر مشکل میخچه ی شما تکرار می شود بهتر است شما به دکتر ارتوپدی مراجعه کنید.
مشکل شما ممکن است به دلیل تغییر شکل انگشتان پا، مشکلات ساختار استخوان و یا به درستی راه نرفتن باشد.

  امتیاز: 0.00