منو
 صفحه های تصادفی
نقش بازی در تربیت فرزند
پلاسمای خون
مسجد قبا
الگو
خواستگاری و مراسم عقد در رؤیا
مغیره بن شعبه
میانگین گیری
رشد حرکتی
جغد طویله ای
کاربرد بیوتکنولوژی در اصلاح دام
 کاربر Online
1076 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 03 اسفند 1389 [07:02 ]
  راز لاغری
 

راز لاغری

بهترین راه برای دست‌یابی به کاهش و کنترل وزن ایجاد تغییرات کوچکی در شیوه زندگی است.
در زیر به چند راه عالی اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کند بدون هیچ‌گونه رنج و عذاب وزن کم کنید.

الف. از خوردن صبحانه غفلت نکنید.
تحقیقات ثابت کرده است که افرادی که صبحانه می‌خورند، بیشترین موفقیت را در کنترل وزن خود دارند. خوردن صبحانه قند خون شما را تثبیت کرده، چربی سوزی شما را تقویت کرده و اشتهایتان را سرکوب می‌کند.

ب. اشتهایتان را از بین ببرید.
30 دقیقه قبل از غذا، یک خوراک مختصر، سبک و کم کالری بخورید (یک برش طالبی، یک هویج، یک پرتقال، یک گلابی، یک تکه نان گندم کامل و ...). 20 دقیقه طول می‌کشد تا مغزتان از معده‌تان پیامی دریافت کند. زمانی که برای خوردن غذا می‌نشینید، مغر شما این پیام را دریافت کرده است که دیگر گرسنه نیستید. و با این روش خیلی کمتر غذا خواهید خورد.

ج. خواب کافی داشته باشید.
خیلی از آدم‌ها از روی گرسنگی غذا نمی‌خورند، بلکه از روی خستگی به سمت غذا روی می‌آورند. پس به جای اینکه 15 دقیقه برای خوردن یک کاسه بستنی وقت بگذارید آن 15 دقیقه را صرف یک استراحت کوتاه کنید. همچنین اطمینان یابید که 7 الی 8 ساعت خواب شب را به طور کامل داشته باشید.

د. از خوردن چیپس اجتناب کنید.
چیپس‌ها هم مثل همان چیپس‌های سیب زمینی هستند شاید بدتر هم باشند. هر 30 گرم از این چیپس‌ها چیزی در حدود 150 کالری، که تقریباً 10 گرم آن چربی است را دارند.

تصویر

  امتیاز: 0.00