منو
 صفحه های تصادفی
لکه سرخ بزرگ
روز نجومی و خورشیدی
رشته مهندسی آبیاری
محاسبات میلیکان
tRNA های دیگر ساختار 3 بعدی مشابهی دارند
مغز استخوان
گلابی از بهشت
سخنان امام حسین علیه السلام در ورود به کربلا
پلی سیتمی
نوشت افزارهایی که نام آنها در قرآن آمده
 کاربر Online
920 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 29 بهمن 1389 [06:49 ]
  هویج و دید چشم
 

هویج و دید چشم

بتا کاروتن یک آنتی اکسیدان قوی است که محافظت از سلول های چشم (و بقیه بدن شما) را از آسیب رادیکال های آزاد به علت آلودگی و نور خورشید بیش از حد، در امان نگه می دارد.

هویج با داشتن کاروتن (ترکیب نارنجی رنگ) که در بدن ما به آسانی به ویتامین آ تبدیل می شود دارای اهمیت زیادی است. این ویتامین در برخی از محصولات حیوانی (مانند ماهی و جگر) و بسیاری از سبزیجات و میوه های زرد رنگ نیز یافت می شود. دید خوب، سلامت پوست ، سیستم ایمنی سالم به علت وجود اندازه کافی از ویتامین آ است.
پدر و مادر در بسیاری از مواقع برای بدست آوردن ترغیب بچه ی خود به خوردن هویج، اغراق کرده اند اما در هر صورت هویج برای سلامت عمومی شما خوب است و کمبود ویتامین آ، منجر به کاهش دید در شب و نور کم می شود که به این بیماری شب کوری گفته می شود.

همچنین هویج منبع خوبی از پتاسیم و فیبر است در حالی که کم کالری و تقریبا بدون چربی است. پتاسیم برای حفظ مایعات بدن مهم است و آن را در تعادل نگه می دارد و فیبر عملکرد دستگاه گوارش را منظم و به طور معمول حفظ می کند.
از هویج به عنوان میان وعده سالم با کالری کم لذت ببرید. شما همچنین می توانید با اضافه کردن هویج خرد شده به سالاد یا هویج را به عنوان بخشی از یک وعده غذایی سالم در نظربگیرید.

  امتیاز: 0.00