منو
 کاربر Online
1021 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  شنبه 18 دی 1389 [12:37 ]
  ایشتین در خانه
 

ایشتین در خانه

سال ها پیش آلبرت اینشتین نظری ارائه نمود که ما در جهانی مملو از موج ها شناوریم که منشاء آن ها فضاست.برخورد سیاهچاله ها به یکدیگر ، ستارگان رمبیده collapsing stars، و چرخش جرم های سماوی پر چگال همچون تپ اخترها ¤ موج هایی در بافت و ساختار فضا ایجاد می کنند که اندکی جهان اطراف ما را دچار اعوجاج می کند. دانشمندان بیش از نیم قرن این موج ها را نادیده گرفته بودند . آزمایش های هیجان انگیز جدیدی در راه است که ممکن است دانشمندان را قادر سازد تا این موج ها را هنگام واکنش گیر انداخته و آشکار کنند و به این ترتیب پنجره ی جدیدی به سوی عالم باز کنند ؛ ولی آن ها برای این کار به کمک شما نیازمندند ! برای این که ببینید اینشتین در خانه چیست ؟ و چه کمکی از دست شما بر می آید ؟ و چه باید بکنید ؟ اینجا را کلیک کنید.


¤ کشف تپ اخترها pulsars را اغلب یکی از سه کشف مهم نجومی در نیمه ی دوم قرن بیستم می دانند. دو کشف مهم دیگر کشف اختروش ها quasar و کشف تابش زمینه ی کیهانی است . دانشمندان معتقدند ستاره های نوترونی چرخان تنها نامزدهای ممکن برای تپ اختر هستند.از ابتدا تپ اخترها را برحسب طول موج پرتوی که با آن کشف می شدند رده بندی می کردند ؛ مثلا تپ اخترهای رادیویی یا تپ اخترهای پرتو ایکس اما اکنون مشخص شده است که چشمه ی انرژی تمایز فیزیکی بنیادی تری است. تپ اخترها بهترین ابزار کاوش در ویژگی های ماده ی بسیار چگالند ، و ممکن است در آینده سرنخ های مهمی درباره ی ساختار موج های فضا زمان ، که نزدیک به آغاز جهان پدید آمده اند ، به دست بدهند.

مرجع:
http://einstein.phys.uwm.edu/

  امتیاز: 0.00