منو
 صفحه های تصادفی
چگونه می توان تعداد برچه های سازنده مادگی را معین کرد؟
رابطه کریمخان و انگلیسی ها
امر خداوند به دوستی حسنین
امام علی علیه السلام و راهنمایی عمر
نشانه های ظهور در مردم - گسترش فساد
مشخصه دیود
خط فرضی
کاربرد های لیزر
کارول جوردن
آفریقا سال 500 میلادی
 کاربر Online
440 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  یکشنبه 09 آبان 1389 [18:57 ]
  نگاه InfoWorld به آینده پیش رو در دنیای فناوری (10 شگفت انگیز)
 

رکز خبری InfoWorld در سی امین سالگرد تولد خود 10 اتفاق بزرگ در دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات را برای یک دهه آینده به شرح زیر پیش بینی کرده است.

اول؛

پیش بینی این مرکز بر این اساس است که طی یک دهه آتی، دنیای آی تی بر آن خواهد شد تا تمرکز اصلی خود را بر خدمات اینترنتی (Cloud) متمرکز کند. بر این اساس، حرکت به سمت پردازش در ابرها طی پنج سال آینده آغاز خواهد شد. در حال حاضر برخی سرویس ها بر اساس این سیاست ها عرضه می شوند که از جمله آنها می توان به EC2 شرکت Amazon اشاره کرد. در نهایت ظهور «پردازش ابری» باعث خواهد شد نیاز به پردازش در شرکت ها کاهش یابد.

دوم؛

در چرخه فناوری تا سال 2018 میلادی. رابط های کاربری انسان/ ماشین در همه جا حاضر و موجود خواهند بود و مردم حین راه رفتن، با گوشی هایی که در گوش دارند و عینک هایی که به چشم دارند و به عنوان نمایشگرهای بزرگ و باکیفیت عمل می کند، نگاهی مبتنی بر ماشین را به دنیا پیدا خواهند کرد. کاربرانی که این روزها از گوشی آیفون استفاده می کنند، در آن زمان به سمت iBeltBuckle، iGlasses و iEarRings رو خواهند آورد.

سوم؛

همه چیز کار می کند. شما به منزل می روید تا با کامپیوتر خود کار مختصری را انجام دهید. زمانی که کامپیوتر را روشن می کنید، ظرف چند ثانیه آماده می شود. پست الکترونیکی شما به سرعت باز می شود و منتظر نمی مانید. در حقیقت این سیستم عامل جدید برای اجرای برنامه ها از آیکون ساعت شنی استفاده نمی کند تا شما منتظر بمانید و این آیکون برای همیشه حذف شده است. در این جریان، هر کاری که شما قصد انجام آن را داشته باشید، کامپیوتر شما به سرعت و بدون معطلی انجام می دهد. این سیستم عامل جدید از هم اکنون Windows Sci-Fi نامگذاری شده، زیرا فقط می توانیم خواب ببینیم که چنین سیستم عامل کارآمدی روزی اختراع شود.

چهارم؛

هیچ چیز از نظرتان دور نمی ماند. در سال 1945 «وانوار بوش» شکل اولیه دستگاهی را در ذهن می پروراند که Memex نام داشت و می توانست همه اطلاعات را در طول زندگی یک فرد در خود ذخیره و آنها را بازیابی کند. در طول 30 سال آینده، پیشرفت در دنیای سیستم های هوشمند شناسایی صدا و تصویر که بر مبنای فناوری های اینترنتی(Cloud Computing) طراحی شده است، نسخه پیشرفته Memex را برای ما به ارمغان خواهد آورد. تصور کنید، شما می توانید بدون نگرانی در یک جلسه کاری مهم شرکت نکنید، اگر چیزهای مورد علاقه همسر خود را فراموش کردید دیگر نگران نخواهید بود، هنگام مشاهده یک تبلیغ تلویزیونی یا یک بیلبورد نیازی به یادداشت تفکرات و جرقه های ذهنی خود ندارید و... دستگاه های PDA در آینده قادر خواهند بود به طور اتوماتیک کلیه وقایع و تجاربی را که درگیر آن هستید، ضبط کرده و به فضایی در ابرهای کامپیوتری انتقال دهند که البته همه قابل جست وجو و بازیافت خواهند بود.

پنجم؛

برداشتن مهم ترین گام در دنیای گوشی های هوشمند در دهه آتی تلفن های همراه هوشمند با سیستم هایی مبتنی بر اثرات متقابل صوتی، سیستم تشخیص تغییرات در چهره مخاطب، سیستم شناسایی موقعیت مخاطب، ارتباطات ویدئویی، ورودی های صوتی و نمایشگرهای چندلمسی به مهم ترین ابزار ارتباطی تبدیل خواهند شد. صفحه کلید این گوشی ها به صورت سخت افزاری و کامل وجود نخواهند داشت و صفحه کلید مجازی جایگزین آنها خواهد شد. گوشی های هوشمند حافظه بالایی خواهند داشت و بر این اساس، پایان عمر لپ تاپ ها فرا خواهد رسید.

  امتیاز: 0.00