منو
 صفحه های تصادفی
شمار برادران و خواهران
آکنه
دوران کودکی امام چهارم علیه السلام
سلطه استعمارگران بر مستعمرات
تیره اریتروگزیلاسه
سیاست اتابک و قتل او
تیره مونوتروپاسه
مهدی از اهل بیت رسول خداست « از نسل ائمه »
لشکر کشی مرداویج به خوزستان
مغیره بن شعبه
 کاربر Online
563 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 22 شهریور 1389 [15:39 ]
  هابل سیاره شبه دنباله دار در حال تبخیر را تصدیق کرد
 

گاهی می شنویم که عده ای از گرمای بیرون شکایت دارند. شما بتوانید احساس آنها را به این نکته که سیاره آنها آنقدرها هم گرم نیست که بخار شود تغییر دهید.
همچنین میتوانید راجع به اتفاقی که برای سیاره خارج منظومه شمسی به نام b209458HD می افتد، صحبت کنید.
مشاهدات جدید توسط طیف سنجی هابل از سال 2003 توجه این ماهواره نسبت به این سیاره که از نظر رفتار شبیه یکی از دنباله دارهای مشتری می باشد جلب شده است.
این سیاره یک مشتری داغ است، یک گازبزرگی که مدار عظیمی به دور ستاره خود دارد و با سرعت زیادی حدود 3.5 روز دور ستاره خود گردش می کند حتی سریعتر از سیاره عطارد که حرکت انتقالی آن حدود 88روز طول می کشد.
اخترشناسان مجبور هستند که اطلاعات بیشتری از این دنباله دار کسب کنند چرا که یک سیاره با عبور سریع است
زمانی که این اتفاق می افتد نکاتی از اندازه سیاره و اطلاعات زیادی راجع به مقدار جرم به ما می دهد. این سیاره کمتر از 3/2 جرم مشتری است. اما گرمای ناشی از آن اندازه سیاره را تا 2.5برابر قطر مشتری بزرگ می کند.
درمورد این سیاره در طول عبور، بسیاری از نورها در سرتاسر گریز سیاره و دمای 2000درجه فارنهایت اتمسفر دانشمندان را قادرمی سازد تا درباره ساختار و چگونگی سرعت و گم شدن آن در فضا صحبت کنند.
دانشمندان پروژه می گویند: ما متوجه شدیم سرعت گریز گازها بسیار بالاست و مقداری ازگازها با سرعت 22000مایل در ساعت به طرف ما پیشروی می کنند.
اخترشناس جفری لینسکی از دانشگاه کلورادو در بولدر، رئیس مطالعات سی او اس، این جریان زیاد گاز را شبیه متمایل شدن گاز توسط بادهای ستاره ای زمانی که دم دنباله دار را ایجاد می کند می داند.
گریز گازهای سیاره، نور ستاره را جذب می کند و طول موجی ازعناصر کربن و سیلیسیوم ستاره دارد و گرما ی شدید خورشیدش سبب ایجاد دوران عمیقی در اتمسفر آن می شود، همچنین حضور عنصر هیدروژن در آن دیده می شود.
اگرچه اتمسفر آن به طور ثابت در فضا است اما این سیاره به زودی ناپدید خواهد شد، سرعت آن کاهش می یابد و ممکن است حدود یک تریلیون سال بازگشتش طول بکشد، طولانی تر از زمانی که خورشیدش بخواهد زندگی کند.
بنابراین سیاره زمین، ازتو ممنونیم حتی در روزهای گرم تابستان. سیاره شما هیچ خطری از تبخیر شدن توسط ستاره اش ندارد و اگر شما با مردم راجع به گرما صحبت کردید میتوانید راجع این سیاره حرف بزنید و دوباره این اطمینان را به آنها بدهید که سیاره آنها هنوز باقی است تا زمانی که شما به خانه برمی گردید.
مترجم: طناز اسدی
منبع: universetoday

  امتیاز: 0.00