منو
 صفحه های تصادفی
عرضه
آکروپل
انواع چرم و کاربرد آنها
جلبک قهوه‌ای
نماز امام حسن عسگری در میان درندگان
آنچه بر برخی از پیامبران پیشین نازل شده
طاووس «صورت فلکی»
آزمایش ماشین فواره ساز
روشهای پیشگیری از خسارات آفات در گلخانه
تداخل امواج
 کاربر Online
1265 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  جمعه 01 مرداد 1389 [15:07 ]
  حركتهاي زمين در فضا-6- حركت زمین به همراه خورشید در راستای ستاره نسر واقع
 

خورشید، به همراه زمین و سایر اجرام منظومه شمسی در جمع خوشه محلی ستارگان با سرعت 20 كیلومتر در ثانیه به سمت ستاره نسر واقع حركت می‌كند.
از طرفی كل كهكشان راه شیری نیز در عالم نسبت به سایر كهكشان‌های دیگر در فضا در حال حركت است. از این رو كهكشان راه شیری به همراه گروه محلی كهكشان‌ها با سرعت 288 كیلومتر بر ثانیه به سوی كهكشان آندرومدا (Andromeda Galaxy) حركت می‌كند.
در این‌ سلسله مطالب با عنوان ( حركتهاي زمين در فضا ) شما با برخی از مهم‌ترین حركات زمین آشنا شدید. همان‌طور كه متوجه شدید حركت زمین،‌ حركت ساده‌ای نیست. بلكه تركیب بسیار پیچیده‌ای از دست كم شش حركت اساسی است. حواس آدمی هیچ یك از این حركات را در نمی‌یابد، ولی حركات زمین را به طور غیر مستقیم درك خواهد كرد.
همانطوری كه مسافران درون هواپیما، سرعت و حركت آن را حس نمی‌كنند. ولی وقتی مسافری از پنجره بیرون را نگاه می‌كند، یا ناظری بر روی زمین حركت هواپیما را در آسمان می‌بیند، متوجه سرعت واقعی و حركت هواپیما می‌شود. برای پی بردن به حركات واقعی زمین نیز، بایستی برای هر یك از آن حركات از فضا و چارچوب مربوط به آن حركت فاصله گرفت و از فضای بیرون آن را مشاهده كرد.

  امتیاز: 0.00