منو
 کاربر Online
1281 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 20 دی 1388 [10:24 ]
  آموزش
 

exclaimبا سلام دختری 11 ساله دارم عاشق علم نجوم است و دوست دارد یک منجم شود همیشه کتابهایی درخصوص این مبحث مطالعه می‌کند ولی باز کلی سوال برایش پیش می‌آید که از دانستنیهای من خارج است خواهش می‌کنم راهنمایی کنید آیا کلاسهایی هست که بتوانم او را ثبت نام کنم و چگونه می‌توان او به هدفش نزدیک کنم با تشکر

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  یکشنبه 20 دی 1388 [10:45 ]
  پاسخ به سوال آموزش نجوم
 

با سلام خدمت جنابعالی
بله کلاسهایی هست که فرزند علاقه مند به نجوم شما بتوانید شرکت کند.
امروز در کشور ما مراکز متعددی است که سایر علاقه مندان به نجوم می توانند شرکت کننند.
یک دسته از این مراکز پژوهش سراهای دانش آموزی هستند که مستقیما زیر نظر ادارات آموزش و پرورش کار می کنند و معمولا دارای بخش نجوم هسنتد. ما 300 پژوهش سرای دانش آموزی در سطح کشور داریم و اگر شما استان و منطقه آموزش و پرورش خود را مشخص می کردید، ما آدرس نزدیک ترین پژوهش سرای دانش آموزی را به شما می دادیم.
دسته بعدی کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند. در اکثر این کانون ها نیز کلاسهای نجوم دایر است.
در همین شبکه رشد نیز تا کنون 2 دوره مجاری نجوم ویژه دانش آموزان سراسر کشور یر گزار شده است که با توجه به 17 کارگاه آموزشی و انواع نماهنگها و رصدهای مجازی در هر دوره، این دوره ها جزو کامل ترین دوره های نجوم برگزار شده در سطح کشور بوده است. اگر سومین دوره آموزش مجازی نجوم در شبکه رشد تشکیل شود امیدوارم فرزند شما بتواند جزو دانش آموختگان آن دوره باشد.
همچنین رصد خانه های غیر دانشگاهی و انجمن های نجوم به صورت NGO امروزه در سطح کشور به تعداد قابل ملاحظه ای وجود دارند که خدمات علمی و آموزشی و رصدی در مورد نجوم ارایه می کنند.
امیدوارم با برسی اطراف محل سکونت خود بتوانید یکی از مراکز نامبرده شده را شناسایی کرده و به صورت مدون در مطالعه نجوم به فرزندتان کمک کنید.
در آخر اینکه هدف از تشکیل انجمن نجوم در سایت رشد همین پاسخ به سوالات دانش آموزان است.شما می توانید سوالات در مورد نجوم را از طریق این صفحه ارسال کرده و پاسخ را در اسرع وقت دریافت کنید.

  امتیاز: 0.00