منو
 صفحه های تصادفی
سوالات و جوابهای امتحان نهایی سال تحصیلی 85-1384
فرضیه کوانتومی پلانک
بررسی رشد
مهارت های تنیس
ازدواج با حضرت زهرا سلام الله علیها
فرمان یزید به همراهی سر امام حسین علیه السلام با کاروان اسرا
مسجد رسول خدا
ابو جعفر محمد بن میکال
آزمایش بررسی رویش دانه
ارجاع اختلافات ادیان به تنوع راه‏های وصول به حقیقت از نظر جان هیک
 کاربر Online
2228 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 24 شهریور 1388 [18:50 ]
  شاتل دیسکاوری به خانه بازگشت
 

هیچ چیز زیباتر از تماشای فرود شاتل فضایی نیست.
وضعیت بد هوا مانع از فرود در مرکز فضایی کندی در فلوریدا شد. پس ازطی روند فرود دیسکاوری در کالیفرنیا ، در 7 تا 10 روز ، شاتل حدود 2500 مایل از کالیفرنیا تا فلوریدا منتقل خواهد شد . کارکنان KSC عملیات آماده سازی برای پرواز بعدی را شروع خواهند کرد که هدف بعدی این پرواز برای مارس 2010 خواهد بود.
STS-128 حامل دو میل دندۀ علمی برای ایستگاه فضایی بین المللی بود.یکی از میل دنده ها برای انجام آزمایشهایی بر روی موادی مانند فلزات، شیشه ها و سرامیک ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. نتیجۀ این آزمایشها میتواند منجر به بهبود بخشیدن مواد بر روی زمین شود. میل دندۀ دیگر برای تحقیقات فیزیک سیالات مورد استفاده قرار خواهد گرفت. فهمیدن چگونگی واکنش سیالات در گرانش ضعیف منجر به پیشرفت طراحی ها برای مخازن سوختی، سیستمهای آبی و سایر سیستمهایی که با آب کار می کنند خواهد شد.
ماموریت بعدی شاتل، STS-129 برای پرواز در تاریخ حدود 12 نوامبر 2009 برنامه ریزی شده است. شاتل فضایی آتلانتیس حامل سازه هایی برای ISS مانند دو ژیروسکوپ یدکی ، دو مونتاژ مخزن نیتروژن، دو پمپ معیار، یک مونتاز مخزن آمونیاک و یک چفت یدکی نهایتاَ تاثیر کننده برای Canadarm2 و بازوی روباتیک ایستگاه خواهد بود.
مترجم: بهنوش مسکوب
دانشجوی رشته مهندسی برق-الکترونیک دانشکدۀ فنی دکتر شریعتی
منبع: aky&telescope

  امتیاز: 0.00