منو
 صفحه های تصادفی
اگزیستانسیالیسم و آزادی انسان
گریه فاطمه علیهاسلام در بیت الاحزان
خواص فیزیولوژیکی صوت
خسرو شاه غزنوی
نامه عبیدالله بن زیاد به امام حسین علیه السلام
نبرد آزادسازی کوفه - آغاز درگیری
ساختار بلورها
مسائل فرعی فلسفه
علل سرعت علم آموزی در میان مسلمانان
ماموگرافی
 کاربر Online
1090 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 26 تیر 1388 [05:08 ]
  اولین تصاویر تلسکوپ فضایی هرشل
 

اولین تصاویر تلسکوپ فضایی هرشل
سرانجام اولین تصاویر تلسکوپ فضایی هرشل به زمین مخابره شد. تلسکوپ فضایی هرشل در مأموریت خود، مناطقی که برای تشکیل ستاره‌ها و یا حتی کهکشانها مناسب هستند را مورد مطالعه قرار خواهد داد.
محققان این پروژه در کمال تعجب گفتند : `ابزاری که بر روی این تلسکوپ نصب شده است، هم اکنون فراتر از آنچه که ما انتظار داشتیم در حال کار هستند و این موضوع باعث شده که آینده‌ی بسیار درخشانی برای این تلسکوپ پیش بینی شود.` نخستین تصویر هرشل از دو کهکشان M66 و M74 است. در این عکسها که توسط دو دوربین طیفی و فوتومتریک هرشل تهیه شده بسیار از جزئیات مورد نیاز محققان ثبت گردیده.
ستاره‌ی DR21 در صورت فلکی قو ( صلیب شمالی ) جرم دیگری بود که توسط تلسکوپ فضایی هرشل و دوربین فرو سرخ آن به نام (HIFI ) مورد بررسی قرار گرفت. این ستاره درون گازهای بسیار گرم از هیدروژن قرار دارد و به نوعی می‌توان گفت که در حال تولد و تکامل اولیه است. در طیفی که از DR21بدست آمده، نیتروژن، کربن، اکسیژن، مونوکسید کربن و آب به وضوح قابل مشاهده است.
این دستاورد نشان از آن دارد که تلسکوپ هرشل می تواند به بررسی بسیار دقیق این نوع سحابی ها که محل پیدایش ستاره هستند، بپردازد. در حال حاضر این بررسی ها همگی به صورت آزمایشی است و این تلسکوپ فعالیت خود را از آذرماه 1388 به طور رسمی آغاز خواهد کرد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  جمعه 26 تیر 1388 [05:11 ]
  اولین تصاویر تلسکوپ فضایی هرشل
 

دوست گرامی
از ارسال خبر تشکر می کنیم. لطفا در ارسالهای بعدی حتما منبع خبر را قید فرمایید.

  امتیاز: 0.00