منو
 کاربر Online
637 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  سه شنبه 26 خرداد 1388 [11:45 ]
  فراخوان سومین جشنواره ملی ساعتهای آفتابی
 

انجمن نجوم ایران – شاخه آماتوری با هدف رونق بخشیدن به استفاده از نمادهای فرهنگی و تاریخی و آشنایی نسل جوان با میراث ارزشمند خود در زمینه علوم گوناگون از دو سال گذشته اقدام به برگزاری جشنواره ساعتهای آفتابی نموده است.
این جشنواره هر ساله در آخرین روز خرداد و همزمان با انقلاب تابستانی ( طولانی ترین طول روز ) با همکاری مراکز علمی، فرهنگی، گروههای نجومی و همه علاقه مندان برگزار خواهد شد.
امسال نیز مراسم گسترده ای در سراسر ایران و همچنین سایر کشورهای صاحب سبک ، در این روز برگزار می شود تا ضمن معرفی و افتتاح ساعتهای آفتابی جدید در کشور، تلاشی برای جستجوی نظام مند ساعتهای آفتابی قدیمی، مهجور و فراموش شده نیز سامان یابد.
علاوه بر نهادها و مراکزی که در سراسر ایران اقدام به برگزاری روز ساعتهای آفتابی خوانند نمود، انجمن نجوم ایران – شاخه آماتوری نیز سومین جشنواره ملی ساعتهای آفتابی را در تاریخ 31 خرداد 1388 برگزار خواهد کرد. جهت اطلاعات بیشتر با دبیر خانه جشنواره ساعتهای آفتابی تماس حاصل فرمایید.
منبع خبر: انجمن نجوم ایران

  امتیاز: 0.00