منو
 صفحه های تصادفی
پوسته اقیانوسی
مناظره امام باقر علیه السلام با حسن بصری
سکونت امام مهدی علیه السلام در مسجد سهله
اتر شترن
یاران برجسته امام سجاد علیه السلام
آلبرت انیشتین
برنامه نویسی پیمانه ای
سیب زمینی در ار تریلری
هم خانه با پیامبر در بهشت
نفت کوره
 کاربر Online
663 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  دوشنبه 28 اردیبهشت 1388 [11:08 ]
  خورشید با تغییرات آب و هوایی رابطه ای ندارد.
 

دانشمندان مدرک جالبی فراهم کرده اند که نشان می دهد تغییرات آب و هوایی جدید توسط تغییرات فعالیت خورشید ایجاد نمی شود.
محققان فرضیه مشکوک آب و هوایی که مبتنی بر تعیین درجه حرارت توسط تغییرات اشعه کیهان بود را رد می کنند . فرضیه اشعه کیهان توسط هندیک اسوش مارک دانشمندی در مرکز بیتن المللی دانیش (DNSC) گسترش یافت .
اما دانشمندان انگلیسی فهمیدند که هیچگونه ارتباط مهمی بین اشعه کیهانی و تشکیل ابر در 20 سال اخیر وجود نداشته است. اشعه های کیهانی توسط میدان مغناطیسی زمین و ذرات باردار الکتریکی که از خورشید می آیند منحرف می شوند . فرضیه اسونس مارک برانیت که زمانیکه باد خورشیدی ضعیف است ،‌اشعه های کیهانی بیشتری به زمین راه می بابند و هر چه ذرات بار دار در اتمسفر بیشتر باشند ،‌ابرهای بیشتری تشکیل شده و هوا سرد می شود. تیم پروفسور اسلوان ارتباط بین اشعه کیهانی و تشکیل ابر را با جستجو کردن زمان ها و مکان هایی که اشعه های کیهانی قوی یا ضعیف در آنجا وارد شده را تخمین زده تا ببینند که آیا این ارتباط بر ابرهایی که در آن موقعیت ها یا در آن زمان ها مشاهده شدند تاثیر داشته یا نه ؟
اسلوان توضیح می دهد که گاهی اوقات خورشید انفجار عظیمی از ذرات باردار را به زمین پرتاب می کند . او گفت که ما جستجو کردیم که ببینیم آیا پوشش ابری بعد از یکی از انفجارها ی اشعه های خورشید افزایش پیدا می کند اما هیچ چیز مشاهده نکردیم. در پایان تحول یکی از چرخه های 11 ساله خورشیدی، ‌تطابق ضعیفی بین شدت اشعه کیهانی و پوشش ابری وجود داشت و برای چرخه بعدی هیچ تطابقی وجود نداشت.
دکتر هرسیون پیشنهاد کرده است که اشعه های کیهانی فقط کمک کمی به تشکیل ابر می کنند .
فرضیه اسونس مارک نشان داد که در 20 سال اخیر ،‌فعالیت خورشیدی به آهستگی کم شده که اگر فرضیه اش درست می بود باید به کاهش درجه حرارت جهانی منجر می شد.
(IPCC) در برآورد عظیمش از علم آب و هوا سال گذشته نتیجه گرفت که از دهه 1970 که درجه حرارت شروع به افزایش کرد ،‌ گاز گلخانه ای تغییر پذیری بیشتری کرده است.

منبع خبر : universetoday

  امتیاز: 0.00