منو
 کاربر Online
278 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  سه شنبه 08 اردیبهشت 1388 [18:46 ]
  یافته های جدید با تشکیل کهکشان چالش می کند.
 

یک گروه از اختر شناسان بین المللی یا یک دوربین زیر میلیمتری بررسی بیشتر از یکصد کهکشان را در جهان ابتدایی بر عهده گرفته اند . این کهکشان های زیر میلیمتری به شکل گیری ابتدایی بعضی از حجیم ترین کهکشان های امروزی که کهکشان های بیضی شکل غول پیکر هستند مربوط اند .
این گروه ( که به عنوان LESS collaboration شناخته شده ) از دوربین جدید Apex Bolometer (LABOCA) استفاده می کنند . (LABOCA) به طول موجهای نوری زیر 1 میلی متر حساس بوده و قادر است کهکشان های غبار آلود و پر نور را در مراحل بسیار ابتدایی در تاریخ جهان ، زمانیکه کهکشان های بیضی شکل غول پیکر شکل گرفتند پیدا کند. سال های زیادی این تفکر وجود داشت که این کهکشان های بیضی شکل غول پیکر بیشتر ستارگانشان در مراحل بسیار ابتدایی جهان که بیلیون ها سال بعد از بیگ بنگ (Big- Bang) بود شکل می گرفتند.
با وجود این موارد بسیار، کمی از این کهکشان های بسیار دور و پرنور در بررسی های زیر میلیمتری پیدا شده است تا زمانیکه این گروه اختر شناسان بررسی شان را کامل کردند . بررسی آنها در نوع خودش در پرتو زیر میلیمتری بزرگترین و عمیق ترین بررسی است و بیشتر از یکصد کهکشان را نشان می دهد که در حال تشکیل ستارگان می باشند .
درهرحال کار با نقشه جدیدشان ، این گروه را تا آنجا پیش برد که یکی از کهکشان های زیر میلیمتری را که به ستاره ای که فقط یک بیلیون سال بعد از بیگ بنگ دیده شد شناسایی کردند . این کهکشان قابل توجه دارای هر دو نشانه تشکیل ستاره و رشد سیاه چاله می باشد و مربوط به زمانی است که جهان فقط 10% از سن کنونی اش را داشت. دکتر کریستین کوپین از دانشگاه دورهام و همچنین این گروه پیشنهاد می کنند که باید کهکشان های زیر میلیمتری بیشتری از آنچه که در ابتدا فکر می شد در این مراحل ابتدایی وجود دارد داشته باشد.
کوپین گفت کشف بیشتری از چنین کهکشانهای فعال در این مراحل ابتدایی با مدل های تشکیل کهکشان کنونی در تناقض است.
منبع خبر : universetoday

  امتیاز: 0.00