منو
 کاربر Online
722 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  سه شنبه 08 اردیبهشت 1388 [18:34 ]
  چگونه سیارک ها را دور نگه داریم ؟ آنها را درگیر کنید.
 

دیوید فرنچ کاندید دکتری در مهندسی هوا – فضا در دانشگاه کارولینای شمالی ابزار جدیدی را برا ی مهار سیارک ها پیشنهاد کرده است.
فرنچ گفت : مشاور دکتری اش ، آندرو مازولتی ، استاد مهندسی هوا – فضا و مکانیک با مهار کننده ها در موارد دیگر کار کرده است و هم اکنون در دو مورد به روش موثری برای جلوگیری از اصابت سیارک ها و دیگر اشیاء تهدید آمیز به زمین با وصل کردن یک مهار کننده و یک ایستاگر به اشیاء وارد شده دست یافته اند.
با چسباندن ایستاگر ، می توان جرم مرکز اشیاء را با تغییر چرخش اشیاء و گذشتن آنها از کنار زمین ( نه برخورد آنها با زمین ) تغییر داد. فرنچ اشاره می کند که بعضی از اصابت های سیارک ها به زمین فجعه آمیز بوده است . در حدود 65 میلیون سال پیش یک سیارک خیلی بزرگ در خلیج جنوبی مکزیک به زمین اصابت کرد و دایناسورها را از بین برد ، و در 1907 انفجار هوایی یک ستاره دنباله دار بر روی سیبری باعث صاف شدن جنگلی در ناحیه ای خیلی وسیع از سیبری شد.
فرنچ توضیح می دهد که نظریات دیگر شامل رنگ کاری سیارک ها است به خاطر اینکه نوری را که به چرخش آنها اثر می گذارد تغییر دهند ، این نقشه ای است که یک سیارک را به داخل سیارک تهدید آمیز دیگر هدایت کرده و در نتیجه سلاح قدرتمند به وجود می آید.
فرنچ گفت آن نظریات مزیت ها و ایراد های خود را دارا است .
استفاده از مهار کننده می تواند 20 تا 50 سال طول بکشد و این بستگی به شکل و اندازه سیارک و چرخش آن و همچنین اندازه ایستاگر دارد.
او اشاره می کند که موانع تکنیکی وجود دارند که باید پشت سر گذاشته شوند .
ابتدا ، آرام کردن چرخش سیارک و دوم ساختار سیارک ها ، بعضی از آنها فقط توده هایی از قلوه سنگ هستند .
فرنچ گفت ما در حال گسترش دادن این موضوع هستیم و از جامعه علمی وسیعتری برای کمک به حل موضوع دعوت می کنیم .

  امتیاز: 0.00