منو
 کاربر Online
699 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  جمعه 18 بهمن 1387 [18:37 ]
  مشکل در حرکت مریخ نورد روح
 

به نظر می رسد مریخ نورد روح در قسمتی از حافظه و تحرکش دچار مشکل شده است . این مریخ نورد دیگر پیر شده و نشانه های پا به سن گذاشتن در آن همانند انسان به چشم می آید . در دو هفته ی گذشته مریخ نورد روح 1800 امین روز مریخی خود را سپری کرده است و اطلاعات رادیویی به دست آمده از آن مشخص می کند که چندان قادر به انجام فرمانهای دریافتی نیست و پس از 5 سال کم کم به پایان کار خود در سطح مریخ نزدیک می شود . البته هنوز نیز بخشی از حافظه ی آن به درستی عمل می کند .

برگرفته از : JPL

تصویر

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 18 بهمن 1387 [18:54 ]
  مریخ نورد روح
 

سلام
به خاطر نمای بسیار زیبایی که در عکس از سطح مریخ نشان داده شد از مسئولین سایت تشکر میکنم و یک سوال دارم.اگر تصور کنیم که خورشید در مریخ در حال غروب است ، چرا آسمان مریخ تقریبا مسی رنگ است؟
الهه نعمتی - دانش آموز اول دبیرستان - تهران

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 19 بهمن 1387 [13:39 ]
  رنگ مریخ
 

برخلاف زمین, مریخ در سطحش آب مایع ندارد. رنگ نارنجی مایل به قرمز مریخ از مقدار زیاد آهنی که در خاکش وجود دارد, ناشی می شود.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 19 بهمن 1387 [13:39 ]
  رنگ مریخ
 

سلام
اگر از زمین نگاه کنیم، رنگ مریخ نارنجی مایل به قرمز براق و روشن است. این رنگ به خاطر این است که خاک مریخ از مواد معدنی غنی از آهن تشکیل شده. این رنگ همچنین شبیه به رنگ زنگ زدگی ست که به خاطر ترکیب آهن و اکسیژن است.
حبیبی

  امتیاز: 0.00