منو
 صفحه های تصادفی
Berkelium
مباهله رسول خدا با نصاری نجران
انواع پنیر
شدت درخشانی و تابندگی
تصوف در دوره سلجوقی
نظریه مولکولی مغناطیس
غلامحسین افشردی
ارزش
ابو طاهر بن یزید بن محمد بن خالد
ورود دوستدار امام علی علیه السلام به بهشت
 کاربر Online
1260 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 19 آذر 1387 [16:09 ]
  سلام آقای رستگار نسب
 

سلام آقای رستگار نسب
در عکسهای شما که در تاریخ 8/9/87 گرفته شده است سیاره پرنورتر در پایین قرار دارد و سیاره کم نورتر در بالا ولی الان که من به آسمان نگاه می کنم سیاره پر نورتر در بالا قرار دارد و سیاره کم نورتر در پایین است.چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  چهارشنبه 20 آذر 1387 [17:27 ]
  حرکت سیاره ناهید
 

خدمت دوستان گرامی سلام عرض کرده و از دقت نظری که در مطالعه و انطباق مطالب با آسمان دارید تشکر می کنیم. همانطور که متذکر شده اید عکسی که در تاریخ 13/9/87 گرفته شده با آرایش سیارات مشتری و ناهید دراین شبها مطابقت ندارد و این به دلیل حرکت سریع سیاره ناهید در این شبها می باشد. اگر شما در هر روز هنگام غروب خورشید به آسمان غرب نگاه کنید، در هنگامی که هنوز ستاره ای مشاهده نمی شود دو نقطه نورانی را می بینید.جرم پر نورتر سیاره ناهید است و حرکت سریعش حتی از شبی به شبی دیگر قابل تشخیص است و جرم کم نورتر سیاره مشتری می باشد. شما می توانید حتی با دوربین تلفن همراهتان نیز از این پدیده زیبا و علمی در آسمان عکس بگیرید. منتظر دریافت عکسهایتان هستیم.

عکسها از : غلامحسین رستگار نسب

تصویر

تاریخ عکاسی : 19/9/87

تصویر

تاریخ عکاسی : 19/9/87

تصویر

تاریخ عکاسی : 8/9/87

  امتیاز: 0.00