منو
 کاربر Online
741 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  یکشنبه 07 مهر 1387 [08:07 ]
  محاسبات پیش رصدی هلال شوال 1429
 

خدمت همه علاقه مندان به رصد هلال ماه های قمری سلام عرض کرده و سلامتی و قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان را از خداوند خواهانیم.آنچه تا کنون مبنای محاسبات پیش رصدی برای رویت پذیری هلال ماه های قمری جوان بود، معیارهای دانشمندان اسلامی در دیگر کشورها به شمار می آمد . اما با تلاش علاقه مندان ایرانی به رصد هلال ماه و به ویژه فعالیتهای 18 ساله جناب آقای محسن قاضی میر سعید باعث شد تا معیاری با عنوان مشخصه های درصد سطح روشن ماه و ارتفاع ماه توسط ایشان ارایه شود که امید است این معیار مبنای محاسبات پیش رصدی قرار گیرد. منبع محاسبات سایت ugcs.ir است. صفحه مربوط به طول و عرض جغرافیایی تهران برای علاقه مندان به رصد هلال شوال 1429 در(جنوب تهران) ارایه شده است .سایر علاقه مندان در دیگر نقاط کشور می توانند به سایت فوق مراجعه و محاسبات منطقه خود را مشاهده نمایند.


تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر رصدی هلال در سه شنبه 9 مهر 87 در کشور- پایین خط سبز هلال ماه شوال با ابزارهای معمولی رصدی قابل رویت است .بالای خط سبز هلال ماه شوال با ابزارهای قدرتمند رصدی قابل رویت است .

  امتیاز: 0.00