منو
 صفحه های تصادفی
زندگینامه کارل گوته یانسکی
امام حسین علیه السلام و آزادسازی غلام غمگین
لشکرکشی محمود به هند- نبرد تانیسر
حفظ جان شیعیان با صلح امام حسن علیه السلام
تنظیم وکنترل دوربین تلویزیونی
استجابت دعای امام مهدی علیه السلام در مقام ابراهیم
فرمان ابن زیاد به قتل امام سجاد علیه السلام
سکوت امام سجاد علیه السلام در ماه رمضان
مدل اتمی بور
آبکاری
 کاربر Online
675 کاربر online
 : زمین شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 30 خرداد 1387 [19:06 ]
  ابتدایی ترین اقلیمهای زمین بر اثر بدی آب و هوا نابود شده اند
 

دیرینه شناسان با بررسی برخی مواد معدنی قدیمی مدعی شده اند نخستین قاره ها و اقلیمهای زمین بر اثر آب و هوای به شدت خشن نابود شده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، بررسیهای جدید بر روی مواد معدنی قدیمی به نام زیرکونها (نوعی سنگ نیمه قیمتی) نشان می دهد ابتدایی ترین قاره ها و اقلیمها بر روی زمین احتمالا به واسطه وجود نوعی آب و هوای بسیار خشن و شدید از بین رفته اند.

زیرکونها که قدیمی ترین مواد معدنی شناخته شده در زمین محسوب می شوند، دریچه ای امیدوار کننده به سوی گذشته های دور یعنی تا 4/4 میلیارد سال پیش برای دانشمندان و دیرینه شناسان گشوده است و این زمانی است که زمین تنها 150 میلیون سال قدمت داشته است.

درحالی که این کریستالها به طرز استثنایی نسبت به تغییرات جوی مقاوم هستند، از آنها به عنوان استاندارد طلایی برای تشخیص سن صخره های زمین استفاده می شود.

بر اساس گزارش زی نیوز، محققان و زمین شناسان دانشگاه ویسکونسین مدیسون از این ریز مواد معدنی که اندازه آنها کوچکتر از دانه های شن است برای نشان دادن این حقیقت استفاده کرده اند که توده های صخره ای و منابع آبی خیلی پیشتر از آن چیزی که تصور می شده است بر روی زمین تشکیل شده اند.

  امتیاز: 0.00